جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

30 دفتر واگذاری بیمه روستایی در مازندران راه‌اندازی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

30 دفتر واگذاری بیمه روستایی در مازندران راه‌اندازی می‌شود

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در مازندران گفت: با کمک بخش خصوصی 30 دفتر واگذاری بیمه روستایی در استان راه‌اندازی می‌شود.

30 دفتر واگذاری بیمه روستایی در مازندران راه‌اندازی می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از تنکابن، علی قمی‌اویلی در گردهمایی تعاونگران غرب مازندران که به میزبانی تنکابن برگزار شد، اظهار کرد: در سالی که اقتصاد بر اساس فرامین مقام معظم رهبری محور امور قرار گرفته و مسیر حرکت در آن بر مبنای اقتصاد از نوع مقاومتی است باید به بخش تعاون که سهم خوبی از بخش اقتصاد و توسعه کشور را به خود اختصاص داده است توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

وی افزود: در برنامه پنجم توسعه و در پرداختن به تولید ناخالص ملی نقش تعاون بسیار حائز اهمیت است که به همین منظور سهم بخش تعاون در توسعه اقتصادی 25 درصد در نظر گرفته شده است که تاکنون به 3.5 درصد آن رسیده‌ایم.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در مازندران اصلی‌ترین مشکل تعاونی‌ها را افزایش مالیات بر درآمد از طریق ارزش افزوده دانست و بیان کرد: اعمال این مکانیسم تعاونی‌ها را از شکل رقابتی بودن باز می‌دارد در حالی که اگر این مشکلات حل شوند اتاق تعاون می‌تواند به عنوان یک مرکزیت بازرگانی عامل تحول و محرک خوبی برای پویایی اقتصاد کشور باشد.

این مسؤول ادامه داد: اصلی‌ترین استراتژی دولت در بحث توسعه افزایش امید به زندگی است که در این راستا اعمال بیمه روستایی از راهکارهای دولت برای رسیدن به اهداف بزرگ است.

قمی‌اویلی خاطرنشان کرد: در سال گذشته در استان 54 هزار نفر بیمه روستایی شدند و امسال این جمعیت به 63 هزار نفر رسیده است اما با همه تلاش‌های صورت گرفته ضریب نفوذ بیمه روستایی در استان بسیار کم است و باید این ضریب را افزایش دهیم.

وی تأکید کرد: برای استقرار نظام اجتماعی، گسترش عدالت و جلوگیری از پدیده فقر باید در کنار تلاش دولت و طرح اجرایی بیمه روستایی همه کمک کنند و مسؤولان امور روستایی در شهرستان‌ها و بخش‌ها درخواست دارم با تشویق روستاییان و هدایت آنها به سوی بیمه روستایی در این بخش کمک‌کار باشند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در مازندران گفت: برای ایجاد فضای بهتر در افزایش رویکرد عموم روستاییان و با کمک بخش خصوصی 30 دفتر واگذاری بیمه روستایی در استان در حال راه‌اندازی است که امیدواریم با این مکانیسم به اهدافی که دولت برای رفع محرومیت و گسترش عدالت اجتماعی با برنامه‌ریزی در این بخش کرده است یعنی افزایش ضریب بالای نفوذ بیمه روستایی محقق شود.