جهش تولید | چهارشنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۹

30 دستگاه زیرگذر باکسی امسال در محور راه آهن شمال ساخته شد - نمایش محتوای خبر

 

 

30 دستگاه زیرگذر باکسی امسال در محور راه آهن شمال ساخته شد

ˈ یوسف گرانپاشا ˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا هدف از اجرای این طرح را افزایش ایمنی عابران و خودروها و جلوگیری از برخی حوادث احتمالی در حریم ریلی برشمرد.

وی گفت: این زیرگذرهای باکسی در شهرهای ساری ، قائمشهر ، بهشهر ، سوادکوه ، فیروزکوه و گرگان احداث شده است.

گرانپاشا هزینه احداث هر زیرگذر باکسی را سه تا پنج میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: برخی از این زیرگذرها با مشارکت شهرداری ها احداث شده است.

وی در ارتباط با بازسازی خطوط ریلی در محور راه آهن شمال نیز گفت: کار بازسازی 12 کیلومتر خطوط ریلی گلوگاه تا بندرگز پایان یافته است.

مدیرکل راه آهن شمال افزود: تامین اعتبار لازم برای بازسازی باقی مانده خطوط ریلی این محور از بندرگز تا گرگان به طول حدود 60 کیلومتر نیز در دستور کار است.

گرانپاشا ، میزان حمل بار در هشت ماه سال جاری از طریق محور راه آهن شمال را حدود 920 هزار تن اعلام کرد و گفت: با این میزان کالای حمل شده در حقیقت از تردد 46 هزار کامیون جاده ای و خطرات حاصل از آن جلوگیری شد.

او افزود: همچنین در این مدت 730 هزار مسافر از طریق خطوط ریلی راه آهن شمال جا به جا شدند که حاصل آن جلوگیری از تردد 19 هزار دستگاه اتوبوس و یا حدود 200 هزار دستگاه خودرو سواری بوده است.

وی ادامه داد: در زمینه خدمات مسافری علاوه بر به روز بودن سامانه اینترنتی فروش بلیت قطارها ، سامانه فروش آنلاین بلیت قطارها در اکثر ایستگاه ها ازجمله شهرهای ساری ، پل سفید ، فیروزکوه ، قائمشهر ، ساری ، بهشهر ، بندرترکمن و گرگان و حتی در شهرهایی از جمله بابل ، آمل ، تنکابن ، چالوس ، امیر کلا و گنبد که فاقد راه آهن هستند ، راه اندازی شده است.

گرانپاشا از بازسازی بیشتر ایستگاه های مسافربری و سرویس های بهداشتی در محور راه آهن شمال خبرداد و در عین حال بر لزوم رعایت مسائل ایمنی در حریم راه آهن تاکید کرد و گفت: شهروندان باید در هنگام تردد از گذرگاه های خط آهن ، با رعایت تمام جوانب اقدام به عبور و مرور کنند.

روزانه حدود شش هزار مسافر و سالانه حدود دو میلیون تن کالا از طریق راه آهن شمال جا به جا می شود.