جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۹

3 هزار واحد صنعتی در مازندران فعال است - نمایش محتوای خبر

 

 

3 هزار واحد صنعتی در مازندران فعال است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، محمود احمدی بعد از ظهر امروز در نشست هیئت اقتصادی کشور عمان با فعالان اقتصادی مازندران که در هتل نارنجستان نور برگزار شد، اظهار داشت: مازندران در تولید محصولاتی چون برنج، مرکبات، کلزا، جوجه یک‌ روزه، گوشت سفید، زیتون رتبه اول را در کشور دارد.

مدیرکل امور اقتصادی استانداری مازندران ابراز داشت: مازندران در برخی تولیدات مانند شیرخام، گوشت قرمز، عسل، گل‌های شاخ بریده، گیاهان دارویی، میوه‌های هسته‌دار و توت فرنگی هم رتبه دوم تا چهارم را دارد.

وی در مورد زیرساخت‌های استان مازندران اظهار داشت: دو منطقه ویژه اقتصادی و بنادر نوشهر، امیرآباد و فریدونکنار و دو فرودگاه بین‌المللی رامسر و ساری و یک فرودگاه داخلی نوشهر در مازندران استقرار دارند.

احمدی افزود: سه مسیر اصلی تردد به مرکز کشور به مازندران وصل است، جاده هراز، کندوان و فیروزکوه که هر یک زیبایی‌های خاص خود را دارد.

مدیرکل اقتصادی استانداری مازندران ادامه داد: 3 هزار واحد صنعتی مازندران فعال است که در 700  کارگاه بیش از 10 نفر شاغل هستند و 20 درصد ارزش افزوده بخش اقتصادی در مازندران استقرار دارند.

وی با اشاره به اینکه مازندران رنگین کمان معادن است، گفت: بیش از 70 واحد معدنی فعال مانند ذغال سنگ، سرب و روی، سنگ‌های زینتی، سنگ و آهک در این استان وجود دارد.

احمدی در پایان یادآور شد: مازندران با 2 میلیون تولید مرکبات، 200 هزار تن کیوی، 150 هزار تن گوشت مرغ حائز اهمیت در بخش اقتصادی است که امیدواریم ارتباط بین فعالان اقتصادی این دو کشور و گفت‌وگوها و بازدیدها منتهی به تفاهم‌نامه و قرارداد مفید فایده باشد.

{jcomments off}