جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

3 هزار سبد کالا بین مدجویان کمیته امداد نکا توزیع می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

3 هزار سبد کالا بین مدجویان کمیته امداد نکا توزیع می‌شود

رضا ساداتی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در شهرستان نکا اظهار داشت: تاکنون بیش از یک‌هزار و 500 سبد کالا در طول ماه مبارک رمضان بین مددجویان تحت پوشش این نهاد توزیع شد.

وی با اشاره به ویژه‌برنامه‌های ماه مبارک رمضان در این شهرستان افزود: برنامه‌های مختلف ماه مبارک رمضان در هفت عنوان فعالیت با عناوین طرح‌های اکرام ایتام، همیان مولا، محسنین، طاها، اطعام و افطار و مفتاح‌الجنه اجرا می‌شود.

مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان نکا به برنامه‌های افطاردهی به ایتام اشاره کرد و یادآور شد: این عمل خیر و خداپسندانه با همکاری خیران برای حدود 350 یتیم این شهرستان عملیاتی و اطعام‌دهی انجام شد.

وی گفت: این عمل به منظور ترویج فرهنگ و سنت حسنه انفاق و نوع‌دوستی و دستگیری از نیازمندان است.

این مسئول با اشاره به برگزاری جشن رمضان در اول مردادماه در نکا خاطرنشان کرد: اجرای برنامه‌های فرهنگی و تجلیل از نخبگان فرهنگی، علمی و کارآفرینان برتر عضو این نهاد و زنان سرپرست خانوار از جمله برنامه های مهم ما در این جشن است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان نکا ادامه داد: این برنامه‌ها با همکاری صدا و سیمای مازندران و با حضور مسئولان استانی، شهرستانی، خیران، حامیان طرح اکرام و جمع زیادی از مردم نوع‌دوست نکا در سالن ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار می‌شود و مردم و خیران نوع‌دوست می‌توانند کمک‌های خود را برای نیازمندان ارائه کنند.

ساداتی تصریح کرد: براساس طرحی که توسط فرماندار نکا مطرح شد هر اداره ملزم به تهیه پنج سبد کالا به همراه پذیرش کفالت تعدادی از کودکان یتیم شده که تعداد زیادی از این سبدهای غذایی توزیع شده و مابقی نیز تا پایان ماه مبارک توزیع می‌شود.

وی تصریح کرد: براساس هماهنگی‌هایی که از سوی بخشداری مرکزی با شوراها و دهیاران روستاهای این منطقه انجام شد شوراها و دهیاران هر روستا نیز کفالت یک یتیم را بر عهده گرفته‌اند و همچنین به تهیه سبد کالا اقدام نموده و در بین نیازمندان همان روستا توزیع کردند.