جهش تولید | پنج‌شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

292 میلیارد تومان تسهیلات دولتی به مازندران ابلاغ شد - نمایش محتوای خبر

 

 

292 میلیارد تومان تسهیلات دولتی به مازندران ابلاغ شد

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران، علی بابایی‌کارنامی در نخستین جلسه شورای اداری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان افزود: تمرکز بر عمق معنای اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی از ضروریات است.

وی افزود: همه ما باید برای تحقق تک تک این کلمات تلاش کنیم و با همت بیشتر خدمات بهتری را به گروه هدف و شرکای اجتماعی خود ارائه دهیم.

بابایی‌کارنامی با تأکید بر ضرورت توجه به اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: اجرای سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری کمک زیادی به اقتصاد کشور می‌کند و تاب‌آوری اقتصادی کشور را افزایش می‌دهد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران خاطرنشان کرد: برای حمایت از واحدهای تولیدی و اشتغال استان 292 میلیارد تومان تسهیلات توسط دولت به استان مازندران ابلاغ شد که به زودی شیوه‌نامه و سهم‌بندی شهرستانی آن توسط کارگروه اشتغال مشخص و ارسال می‌شود البته دیگر کمیت ارائه تسهیلات برای ما مهم نیست بلکه کیفیت برای ما ارزش دارد.

وی با اشاره به در پیش بودن هفته کارگر خاطرنشان کرد: هفته کار و کارگر از اهمیت زیادی در جامعه کار و تولید برخوردار است بنابراین توجه به هرچه با شکوه‌تر برگزار شدن این هفته برای ما بسیار مهم است و امیدواریم نسبت به سال‌های گذشته متفاوت‌تر برگزار شود.

بابایی‌کارنامی تصریح کرد: توجه به شرکای اجتماعی حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران نیز از موضوعات بسیار مهم برای اداره کل و وزارت متبوع است.

وی یادآور شد: البته باید دقت شود تا در کار آنها مهندسی نشود بلکه باید نقش حمایتی را ایفا کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران افزود: کاهش حوادث ناشی از کار و توجه به آیین‌نامه ایمنی پیمانکاران نیز در سال جدید باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد البته اقدامات زیادی با کمک نظام مهندسی ساختمان مازندران برای آموزش به پیمانکاران و کارگران حوزه ساختمان صورت گرفته است.

وی با تأکید بر اهمیت نظارت بر تعاونی‌ها به ویژه تعاونی‌های بزرگ خاطرنشان کرد: برگزاری به موقع مجامع و فعالیت بر طبق قوانین بخش تعاون باید نظارت شود و نکته مهم این است که حضور ما در جلسات بعضی از این تعاونی‌ها و تعریف و تمجید ما دلیلی بر زیر پا گذاشتن قوانین توسط آنان نیست و ما در جایی که مردم اعضای آن را تشکیل دادند با کسی عهد اخوت نبسته‌ایم.

بابایی کارنامی با اشاره به ضرورت تسریع در پایش و تعیین تکلیف تعاونی‌های راکد و غیرفعال افزود: با عنایت به اعتقاد ویژه این اداره کل به رسانه‌های استان و قول بنده مبنی بر ارائه آمار این تعاونی‌ها تسریع ضرورت دارد تا بتوانیم با کمک رسانه‌های وزین استان به تنویر افکار عمومی بپردازیم.