جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

28 میلیون دلار کالا از جویبار صادر شد - نمایش محتوای خبر

 

 

28 میلیون دلار کالا از جویبار صادر شد

به گزارش خبرنگار مهر، امید نیک نژاد عصر پنجشنبه در جلسه کارگروه حمایت از سرمایه گذاری در جویبار اظهار داشت: در شش ماهه نخست سال جاری  انواع لوله وپروفیل،ادوات کشاورزی به ارزش بیش از 28 میلیون دلار ازاین شهرستان به کشورهای مختلف ازجمله عراق، ارمنستان، ترکمنستان، قزاقستان و برخی کشورهای اروپایی صادر شد.

وی با بیان اینکه این رقم در سال گذشته 43 میلیون دلار بوده است، افزود: حمایت از برخی واحدهای بزرگ شهرستان جهت افزایش رشد تولید وصادرات غیر نفتی است.

وی با بیان اینکه  سرمایه گذاری در زمینه تولید روغن خوراکی، تولید ادوات کشاورزی و فولاد در حال حاضر  با ظرفیت  قابل  قبولی در حال انجام فعالیت است، اذعان داشت: با بهره برداری از واحد تولید پرورش ماهیان خاویاری با حدود 90  میلیارد تومان سرمایه گذاری در حال انجام است در آینده  نزدیک سالانه 250 تن گوشت ماهیان خاویاری و 3 تن خاویار به ظرفیت تولید و صادرات کشور افزوده خواهد شد.

وی بیان کرد: هر کیلو خاویار در حال حاضر معادل 12 هزار لیتر نفت خام ارزش اقتصادی دارد.

احداث پایانه صادرات مرکبات

همچنین نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه ، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی نمایندگان مجلس شورای اسلامی بویژه حوزه انتخابیه گفت: از تولید کنندگان و سرمایه گذاران بخش های مختلف تولید، صنعتی وخدماتی برای توسعه منطقه حمایت می شود.

سید هادی حسینی از احداث پایانه صادرات مرکبات استان در جویبار خبرداد و اظهارداشت: در این زمینه سرمایه گذار بخش خصوصی انتخاب که مقدمات اجرایی این کار درحال پیگیری است.