جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

2700 نابینای مازندران شناسنامه دار هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

2700 نابینای مازندران شناسنامه دار هستند

به گزارش خبرنگار مهر، روح الله ردایی عصر دوشنبه در همایش عصای سفید در ساری افزود: از این تعداد حدود 300 نفر تحت پوشش نیستند و  بقیه دارای پرونده هستند و در نیمه اول امسال 12 هزار و 600 نوزاد تست بینایی انجام شده است.

وی با گرامیداشت روز جهانی نابینایان افزود: معتقدیم که معلولین هم مانند افراد عادی نیاز به مسکن، شغل، ازدواج و تحصیلات دارند و باید این نیازها تامین شود.

ردایی با اشاره به مفهوم عصای سفید که به معنی " من با تو برابرم " گفت: این مفهوم یعنی آنکه معلول توانمند است و باید شرایطی ایجاد تا نیازهایش برآورده شود.

پیاده روهای مازندران برای معلولان نامناسب است

مدیرکل بهزیستی مازندران به مناسب سازی معابر و مبلمان شهری اشاره کرد و گفت: پیاده روهای شهر برای نابینایان نامناسب بوده و چاله ها و کنده کاریها برایشان مشکلاتی به همراه دارد.

وی درباره موضوع اشتغال نابینایان با ابراز تاسف گفت: با آنکه قوانین در این بخش وجود دارد اما رعایت نمی شود درحالیکه قانونگذار ما را موظف کرده که فرصت برابر برای همه  افراد جامعه ایجاد کنیم.

مدیرکل بهزیستی مازندران با انتقاد از حذف پست های اپراتوری و تلفنچی برای نابینایان گفت: در ورزش نیز به معلول بها داده نمی شود و باید مسائل این قشر برطرف شود.