جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

27 میلیارد تومان زکات در مازندران جمع‌آوری شد - نمایش محتوای خبر

 

 

27 میلیارد تومان زکات در مازندران جمع‌آوری شد

به گزارش خبرگزاری فارس از سوادکوه، تیمور طهماسب‌پور بعد از ظهر امروز در گردهمایی روحانیت شهرستان سوادکوه با تاکید بر اینکه توانمند سازی خانواده‌های زیرپوشش در دستور کار ما قرار دارد، اظهار اشت: با اجرای توانمند‌سازی خانواده‌های زیرپوشش کمیته امداد امام شاهد خروج برخی از آنان از پوشش کمیته امداد هستیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی مازندران با اشاره به وظایف و رسالت‌های کمیته امداد امام خمینی، افزود: کمیته امداد امام خمینی هیچ‌گاه فقر تولید نمی‌کند بلکه فقر تولید شده در جامعه را طبق تکالیف قانونی در مسیر مورد نظر کاهش می‌دهد.

وی با بیان اینکه کمیته امداد امام خمینی 22 روز بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به فرمان امام خمینی (ره)، تاسیس شد، خاطرنشان کرد: تاسیس کمیته امداد امام خمینی در روز‌های آغاز انقلاب اسلامی بیانگر نگاه عمیق امام خمینی به حمایت از محرومان بوده است.

طهماسب‌پور با اشاره به اینکه گسترش فرهنگ کمک به محرومان و نیازمندان از برنامه‌های دارای اولویت کمیته امداد است، گفت: ترویج فرهنگ زکات با استفاده از نقش روحانیت و ائمه جمعه و جماعات سبب گسترش آن شده است.

وی با یادآوری اینکه در سال 87 و آغاز فعالیت کمیته امداد در ستاد زکات شاهد جمع‌آوری 9 میلیون تومان زکات بودیم، افزود: در 6 ماه اول سال‌جاری شاهد جمع‌آوری 27 میلیارد تومان زکات در مازندران بوده‌ایم که بیانگر ترویج فرهنگ زکات در جامعه بوده است.

{jcomments off}