جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

260 میلیارد ریال پروژه دهه فجر در ساری افتتاح می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

260 میلیارد ریال پروژه دهه فجر در ساری افتتاح می‌شود

فرماندار ساری از افتتاح و کلنگ‌زنی بیش از 51 پروژه با اعتبار 260 میلیارد و 753 میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.

260 میلیارد ریال پروژه دهه فجر در ساری افتتاح می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان ساری، احمد حسین‌زادگان فرماندار مرکز استان از افتتاح و کلنگ‌زنی بیش از 51 پروژه با اعتبار 260 میلیارد و 753 میلیون ریال در ایام دهه فجر در این شهرستان خبر داد.

حسین‌زادگان با اشاره به افتتاح و بهره‌برداری از 43 پروژه شهرستان با اعتبار 22 میلیارد و 635 میلیون تومان، گفت: بیشترین پروژه‌ها شامل روستا است و دولت در راستای سیاست‌های خود مبنی بر جلوگیری از مهاجرت به شهرها در حال فراهم کردن زیرساخت‌ها در روستاها است.

این مسئول پروژه‌های کلنگ‌زنی را هشت طرح اعلام کرد و بیان داشت: طرح‌ها شامل هفت مرکز بهداشتی درمانی و بازسازی بنای امامزاده است که برای اجرای عملیاتی طرح‌ها اعتباری بیش از 4 میلیارد و 118 میلیون تومان نیاز است.

فرماندار ساری از افتتاح‌ 14 طرح پروژه توسعه، اصلاح، تامین شبکه برق‌رسانی از توزیع برق شمال و جنوب ساری در روستاها و شهر ساری با اعتبار 27 میلیارد و 259 میلیون ریال خبر داد و اظهار داشت: بیش از 270 خانوار از این طرح بهره‌مند می‌شوند.

وی اقدامات اداره راه و شهرسازی را مثبت ارزیابی کرد و تصریح کرد: توسعه راه‌ها با اولویت راه روستایی از اهداف دولت است.

این مسئول از افتتاح 11 پروژه در بخش راه روستایی و شهری با اعتبار 74 میلیارد ریال خبر داد و افزود: احداث دور برگردان، روکش آسفالت، زیرگذر، زیرسازی، اجرای آبروی روستایی از جمله طرح‌های راه و شهر سازی شهرستان ساری در ایام دهه فجر است.

حسین‌زادگان به افتتاح زیرگذر تنگه‌لته با 950 میلیون تومان اعتبار اشاره کرد و ادامه داد: چهار دور برگردان در شهرستان ساری در محور ساری ـ دریا و دور برگردان عبور هولار از پروژه دهه فجر با اعتبار 61 میلیارد و 500 میلیون ریال به‌شمار می‌رود.

فرماندار ساری از افتتاح پنج پروژه جهاد کشاورزی شهرستان ساری در ایام دهه فجر خبر داد و بیان داشت: انتقال آب با لوله، تجهیز چاه آب، پوشش بتنی کانال، اجرای آبیاری تحت فشار، شن‌ریزی بین مزارع از جمله طرح‌های کشاورزی را شامل می‌شود.

این مسئول به بهره‌برداری از طرح توسعه واحد صنعتی کاسپین اشاره کرد و افزود: آموزش و پرورش دو طرح ساخت مدرسه در روستای امره و آزمایشگاه نانو در ساری را در ایام دهه فجر آماده بهره‌برداری دارد.

حسین‌زادگان از بهره‌برداری سه طرح عمرانی مددجویی و زیرگذر عابر پیاده راه‌آهن در شهر ساری در ایام دهه فجر خبر داد.