جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

26 نفر در سواحل مازندران غرق شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

26 نفر در سواحل مازندران غرق شدند

‌علیرضا یونسی در حاشیه برگزار نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌های مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری درباره برنامه استانداری مازندران برای کاهش غریق در سواحل استان اظهار داشت: به صورت مستمر به دنبال رفع نواقص در سطح سواحل استان هستیم.

وی تصریح کرد: بیشتر غرقی‌ها در سواحل به دلیل عدم توجه به مسائل ایمنی اتفاق می‌افتد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با اشاره به اینکه بسیار از خانواده‌ها به اخطارها توجه نمی‌کنند افزود: بسیاری از غرقی‌ها قبل از شروع طرح و یا بعد از شروع طرح اتفاق می‌افتد، به عنوان نمونه دو مورد از غرقی‌ها یکی در ساعت سه بامداد و دیگر در ساعت 12 شب اتفاق افتاد.

وی خاطرنشان کرد: بسیار از مناطق پرخطر سواحل استان شناسایی شد و هشدارهای لازم در مناطق پرخطر ارائه شد.

یونسی ادامه داد: برخی از مسافران به توصیه‌های لازم توجه نمی‌کنند و مشکلاتی برای استان و خانواده‌های خودشان ایجاد می‌کنند.

این مسئول درباره آمار بالای غرقی‌های دریا در شهرستان محمودآباد گفت: به مسئولان شهرستان محمودآباد اعلام کردیم که بررسی بیشتری درباره وضعیت نگهداری طرح‌ها داشته باشند.

وی گفت: مدیریت دریا در شهرستان محمودآباد نیاز به بررسی بیشتر دارد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران بیان داشت: برای ساماندهی و کاهش غریق در دریایی محمودآباد به صورت وی‍ژه به دنبال راهکار اساسی هستیم.

وی در پایان  تعداد غریق‌‍ دریا از ابتدای شروع طرح تا کنون را 26 نفر اعلام کرد و گفت: برنامه‌ریزی برای کاهش غریق به صورت جدی در دستور کار است.