سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

2500 پرونده تخلف صنفی در مازندران تشکیل شد/ کاهش قیمت اقلام - نمایش محتوای خبر

 

 

2500 پرونده تخلف صنفی در مازندران تشکیل شد/ کاهش قیمت اقلام

به گزارش خبرنگار مهر، محمد محمدپور پیش از ظهر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران در تشریح اقدامات طرح نظارتی نوروز در استان، تشکیل پنج تیم بازرسی از شرق استان و تقویت بازرسی ها در غرب استان را از دیگر اقدامات بیان کرد و گفت: در اجرای طرح نظارتی نوروز 300 بازرس و کارشناس سازمانهای تابعه شرکت داشتند.

وی ارزش تخلفات کشف شده را بیش از دو میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: در مدت اجرای طح ویژه نظارتی نوروز 849 گزارش مردمی ارسال شد که 424 مورد به عنوان متخلف به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران، به رصد و پایش قیمت برخی از کالاها اشاره کرد و گفت: بررسی ها نشان از کاهش قیمت برخی از کالاها دارد و به عنوان نمونه پیاز و گوجه فرنگی و برنج به ترتیب 48،38، 8 الی 16 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.

محمدپور بیان داشت: گروه حبوبات نیز از نظر قیمت با کاهش 11 الی 33 درصدی، کاغذ تحریر 14 درصد، پوشاک 20 درصد، خشکبار تا 25 درصد کاهش داشته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجار مازندران، برگزاری گشت های مشترک با دستگاهای تابعه، نظارت ویژه بر تامین و قیمت میوه و مرکبات، نظارت بر نحوه ارائه خدمات پارکینگ ها و ... از اهم اقدامات نظارتی در نوروز بیان کرد