جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

250 هزار خانوار روستایی مازندران دارای سند مالکیت شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

250 هزار خانوار روستایی مازندران دارای سند مالکیت شدند

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران گفت: تاکنون در مازندران 250 هزار خانوار روستایی دارای سند مالکیت شده‌اند که در عرصه‌های مختلف می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

250 هزار خانوار روستایی مازندران دارای سند مالکیت شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان محمودآباد، سید مجید هاشمی ر نشست هم‌اندیشی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و اداره ثبت اسناد و املاک استان که با حضور مدیران کل این مجموعه‌ها و مدیران شهرستانی در مرکز آموزش نفت محمودآباد برگزار شد، اظهار کرد: هدف این جلسه کمک به روستاها برای سنددار شدن بود و آنچه در محدوده مصوب مشخص شده، پس از تشکیل پرونده و تهیه نقشه آنها را به همکاران ادارات ثبت اسناد و املاک شهرستان‌ها ارائه می‌دهند تا نسبت به صدور سند مالکیت اقدام شود.

وی افزود: تاکنون در مازندران 250 هزار خانوار روستایی دارای سند مالکیت شده‌اند که در عرصه‌های مختلف می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد به‌ویژه در ارتباط با دریافت تسهیلات بانکی برای ساخت مسکن در روستاها به‌عنوان یک وثیقه مطمئن مورد قبول بانک‌ها قرار می‌گیرد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران تصریح کرد: امسال در ادامه طرح بهسازی مسکن روستایی براساس مصوبه هیأت دولت سقف تسهیلات به 18 میلیون تومان رسیده است و چنانچه این روستاها در نوار مرزی قرار بگیرند این تسهیلات به 20 میلیون تومان افزایش پیدا می‌کند.

هاشمی گفت: آن دسته از خانوارهای روستایی که اقدام به تخریب واحد مسکونی قدیمی خود کنند و از نوع یک واحد جدید احداث کنند مشمول تسهیلات 20 میلیون تومانی می‌شوند که کار مزد این تسهیلات پنج درصد در سال است و زمان بازپرداخت با توجه به دوران ساخت به 12 سال می‌رسد.