جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

250 برنامه فرهنگی به مناسبت روز ملی کودک در مازندران اجرا می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

250 برنامه فرهنگی به مناسبت روز ملی کودک در مازندران اجرا می شود

'قاسم عزیززاده گرجی' روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا از برگزاری نمایشگاه ویژه کودکان و نوجوانان، اجرای برنامه های متنوع فرهنگی در رسانه ملی، برگزاری همایش یک هزار نفری کودکان و نوجوانان در نماز جمعه مرکز مازندران، نشست های تخصصی با والدین و دیدار با کودکان بیمار در بیمارستان ها بعنوان بخشی از برنامه های هفته کودک در مازندران یاد کرد.

وی همچنین افتتاح کتابخانه ویژه کودکان و نوجوانان در کتابخانه آزادگان ساری، آموزش فرهنگ ترافیک، همکاری با پلیس 110 توسط کودکان و تبلیغات محیطی را از دیگر برنامه های هفته مذکور در استان دانست.

دبیر ستاد برگزاری هفته ملی کودک در مازندران رعایت حقوق کودکان را از آموزه های اسلامی دانست و افزود: سازمان ملل نیز با پیروی از این فرامین 50 سال پیش پیمان نامه حقوق کودک را تدوین کرد.

گرجی خاطر نشان کرد: بقا، رشد، حمایت و مشارکت چهار زمینه اصلی در ارتباط با کودکان است که مورد تاکید سازمان ملل قرار گرفت.

او منع تبعیض برای کودکان، هویت آنان از جهت پیوند های خانوادگی، آزادی عقیده، منع بدرفتاری با کودک، بازی و فعالیت های فرهنگی با این قشر از جامعه را از دیگر موارد تاکید در پیمان نامه فوق برشمرد.

گرجی با بیان اینکه مراسم هفته ملی کودک در مازندران از فردا بمدت یک هفته برگزار می شود، از مشارکت 14 دستگاه اجرایی در در این رویداد فرهنگی اظهار قدر دانی کرد.

وی همچنین از برگزاری دوره های آموزشی ویژه والدین در هفته ملی کودک در مازندران خبر داد و افزود: کلاس های مذکور از فردا همه روزه به مدت یک هفته با حضور متخصصان و صاحب نظران در کانون پرورش فکری ساری تشکیل می شود.

دبیر جشن هفته ملی کودک مازندران هدف از برگزاری این برنامه های آموزشی را آشنایی بیش از پیش خانواده ها با حقوق کودکان، ارتقای سطح فرهنگی والدین در برخورد با کودکان و آشنایی آنان با مسایل مربوط به کودکان عنوان کرد.

وی گفت : در این مدت آموزش ' پیشگیری از آسیب های شبکه های اجتماعی ' توسط دکتر اعتصامی کارشناس رسانه ، ' تربیت کودک ' توسط دکتر محسن فضل علی ، روانپزشک ، ' تربیت کودک ' توسط هاشم ورزی ، روانشناس ، ' حقوق کودک ' توسط دکتر براری معاونت اجتماعی دادگستری مازندران و 'چگونه فرزندان خلاق تری تربیت کنیم ' توسط ذبیحی، کارشناس هنر ارائه می شود.

او با اعلام اینکه حضور والدین در این دوره های آموزشی آزاد و رایگان است، از رسانه ها خواست تا با ورود به حوزه کودکان، حقوق و خواسته های آنان را تبیین کنند.

عزیز زاده گرجی با اشاره به اینکه رشد و بالندگی فردای کودکان در گرو شادی و نشاط امروز آنان است، نقش رسانه ها را در این زمینه بسیار موثر دانست.

وی با اشاره به وظایف کودکان نسبت به بزرگسالان و بر عکس ، گفت : رسانه ها به بهترین وجه ممکن می توانند بخشی از حقوق نادیده گرفته شده و فراموش شده کودکان را یاد آور شوند.

او از همکاری 14دستگاه اجرایی در ستاد مربوطه خبر داد و افزود : نمایشگاه هفته کودک از شانزدهم ماه جاری به مدت یک هفته با حضور کودکان، خانواده ها و مسوولان اجرایی در استان گشایش می یابد.

دبیر ستاد جشن هفته ملی کودک مازندران همچنین اعلام کرد مراسم هفته مذکور با شعار ' سلام ! من کودک هستم ' آغاز خواهد شد.

روز ملی کودک از شانزدهم مهرماه اغاز و به مدت یک هفته ادامه دارد.