سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

25 پروژه عمرانی اوقاف بابل به بهره‌برداری می‌رسد - نمایش محتوای خبر

 

 

25 پروژه عمرانی اوقاف بابل به بهره‌برداری می‌رسد

به گزارش خبرگزاری فارس از بابل، جعفر صفری اظهار داشت: وقف نوعی احسان و نیکوکاری است که در تمام جوامع بشری رواج دارد.

وی با اشاره به اینکه وقف از سنت حسنه و از آثار گران‌بهای رسول اکرم (ص) است، افزود: 70 درصد موقوفات کشور مربوط به اقامه عزای امام حسین (ع) است که انتظار داریم متولیان موقوفات امانتی که به آنها سپرده شده است به درستی ادا کنند.

صفری خطاب به متولیان موقوفات بیان داشت: نگذارید اجرای نیات موقوفات مسکوت بماند،نگذارید ذخیره باشد، اگر نیات واقف عزای سالار شهیدان در ماه محرم باشد شما موظف به انجام آن هستید چرا که غیر از آن زمام شرعی دارد.

این مسئول با تجلیل از حمایت‌های همه جانبه حجت‌الاسلام حسن روحانی امام جمعه بابل بیان داشت: با حمایت امام جمعه بابل بسیاری از موقوفاتی که در دست متصرفان بوده و به غیر از نیات واقفان هزینه می‌شد آزاد و براساس نیات واقفان هزینه شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بابل از شناسایی 15 وقف جدید در بابل خبر داد و افزود: در صدد هستیم با تلاش‌های شبانه‌روزی تا پایان سال‌جاری موقوفات جدید شناسایی و احیا کنیم.

وی با بیان اینکه اداره اوقاف و امور خیریه بابل 15 پروژه عمرانی در دست اجرا دارد، تصریح کرد: 25 پروژه عمرانی در سال 94 اجرا و بهره‌برداری می‌شود.

صفری از احیای تنها 10 درصد از موقوفات بابل خبر داد و ادامه داد: درحال حاضر 90 درصد موقوفات بابل شناسایی و احیا نشده است.

این مسئول به اقدامات فرهنگی انجام شده اداره اوقاف بابل در یک‌سال اخیر اشاره کرد و گفت: آغاز سال جدید در کنار بقاع متبرکه و امامزادگان با اجرای برنامه آرامش بهاری، اجرای سوگواره یاس نبوی به مناسبت شهادت حضرت فاطمه (ع)، برگزاری مراسم بصیرت عاشورایی در 40 بقاع متبرکه شهرستان با اجرای برنامه‌های متنوع، برپایی خیمه معرفت در بقاع متبرکه همزمان در کنار اجرای مراسم بصیرت عاشورایی با استفاده از 120 مبلغ اعزامی از قم از جمله برنامه‌های فرهنگی اداره اوقاف بوده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بابل از برگزاری همایش متولیان و خادمان بقاع متبرکه مازندران در بابل خبر داد و متذکر شد: این همایش پنج‌شنبه هفته آینده با حضور استاندار مازندران در امامزاده هیبت‌الله (ع) این شهرستان برگزار می‌شود.

{jcomments off}