جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

25 پرونده قضایی برای متصرفان اراضی ساحلی غرب مازندران تشکیل شد - نمایش محتوای خبر

 

 

25 پرونده قضایی برای متصرفان اراضی ساحلی غرب مازندران تشکیل شد

سرهنگ ˈیوسف علی ادیبˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این متصرفان در مجموع 888 متر مربع از اراضی ساحلی را تصرف کرده بودند که همگی خلع ید شدند.

وی اظهار داشت: حریم ساحل تا فاصله 60 متر در اختیار منابع طبیعی است و طبق قانون، حفاظت از اراضی ساحلی در چارچوب وظایف یگان حفاظت منابع طبیعی قرار دارد.

وی با اشاره به برداشت غیر مجاز سه هزار و 978 متر مکعب سنگ و مخلوط ماسه از اراضی ساحلی غرب مازندران گفت : ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی با برداشت کنندگان غیر مجاز ماسه و سنگ از سواحل برخورد جدی دارند .

ادیب تاکید کرد: بر طبق ماده 11 قانون اراضی مستحدث و ساحلی، هر کس به قصد تصرف، به اراضی مستحدث و ساحلی متعلق به دولت و حریم دریا و دریاچه ها و تالاب های کشور تجاوز کند و یا اراضی مزبور را با برداشت شن و ماسه و خاک و سنگ تخریب نماید به حبس

و خلع ید محکوم خواهد شد.

وی ادامه داد: مردم می توانند هر نوع گزارش مربوط به تصرف اراضی ملی و قاچاق چوب و همچنین آتش سوزی در جنگل ها و مراتع را به صورت شبانه روزی با شماره تلفن 1504 به اطلاع یگان حفاظت منابع طبیعی غرب مازندران برسانند.

حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران ـ نوشهر با 313 هزار هکتار جنگل و 197 هزار هکتار مرتع از رُویان تا رامسر را پوشش می دهد.