سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

25 میلیارد ریال به حادثه دیدگان برف غرب مازندران پرداخت شد - نمایش محتوای خبر

 

 

25 میلیارد ریال به حادثه دیدگان برف غرب مازندران پرداخت شد

به گزارش خبرنگار مهر، سید مجید هاشمی عصر جمعه در حاشیه مراسم افتتاح چهار هزار هفتصدمين واحد مسكن روستايي محمودآباد افزود: ضمن اینکه تسهیلات بانکی به چهار بانك عامل تجارت، ملت رفاه و صادرات ابلاغ شده و جلسه ای با مديران بانك هاي فوق داشتيم که مقرر شد از شنبه پرونده هاي متقاضيان را پذيرا باشند.

وی اظهار داشت: بانك رفاه تاكنون  800 پرونده را پذيرا شده و كارهاي مقدماتي را انجام داده و عملاً  پرداخت وجه از هفته آينده شذوع خواهد شد.

هاشمي اعلام داشت: ما قبل از اينكه اعتبارات دولت ابلاغ شود در قالب ارائه مصالح به صورت رايگان توانستيم مشكلات برخي از عزيزان را رفع كنيم و بقيه را بوسيله وجوه نقدي كه به حساب عزيزان مي ريزيم رفع مشكل خواهد شد.

وی محمودآباد را جزء شهرستان موفق در ارائه تسهيلات قلمداد نموده و افزود: مسكن روستايي با مقاوم سازي كمك بزرگي براي دولت و مردم است و در حوادث غير مترقبه چون فرهنگ ساخت و ساز درست جا نيفتاد دچار حوادث و ضرر و زيان زيادي مي شود كه براي دولت هزينه دارد.

پرداخت تسهيلات به 124  هزار واحد مسكن تا پايان سال 92

مديركل بنياد مسكن انقلاب اسلامي مازندران با اشاره به پرداخت تسهیلات برای ساخت 124 هزار واحد مسکن روستایی تا پایان سال قبل اظهار داشت: بر اساس قانون برنامه پنجم براي روستاهاي بالاي 20 خانوار موظفيم طرح هادي تهيه كنيم.

هاشمي در تبیین طرح هادی گفت: طرح هادی یک برنامه با افق 10 ساله ای است که بر اساس مطالعاتی که در روستا توسط کارشناسان انجام می شود و پیش بینی رشد روستا که به آن تعلق می گیرد سطوحی مشخص می شود اعم از کاربری تجاری ، آموزشی ، اداری و ...آن سطوحی که به عنوان کاربری مسکونی در طرح مصوب  می شود اجازه ساخت و ساز دارند .

هاشمی ادامه داد بعضاً مراجعاتی می شود جوانانی که ساکن روستا هستند فقط برای واحد مسکونی مورد استفاده تقاضای الحاق به بافت با تغییر کاربری دارند که به صورت موردی در کمیته بررسی مغایر با طرح هادی می بریم  و براساس نظرات کارشناس رفع مشکل می شود.

سیف الله فرزانه فرماندار محمودآباد نیز گفت: تاکنون چهار هزار و 700 واحد مسکن روستایی در محمودآباد به بهره برداری رسیده است.

وي يكي از وظايف بنياد مسكن را ارائه تسهيلات مسكن روستايي ذكر و اعلام داشت: از ابتداي سال 84 تا بحال در محمودآباد پنج هزار و 100 نفر از متقاضيان به بانك هاي عامل معرفي و اعتباري بالغ بر 48 ميليارد و 100 ميليون تومان به آنها پرداخت شد.

وی گفت: در سال گذشته 430 فقر ، تسهيلات مسكن روستايي داشتيم كه با اعتبار بالغ برپنج میلیارد و 350 میلیون تومان به بانك هاي عامل معرفي و جذب و همه قرارداد بستند.