جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

25 درصد جمعیت مازندران دانشجو و دانش‌آموز هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

25 درصد جمعیت مازندران دانشجو و دانش‌آموز هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، ربیع فلاح جلودار صبح امروز در آیین نواخته شدن زنگ مهر که با حضور مسئولان کشوری و استانی در دبیرستان دخترانه زنده یاد پروین ناحیه دو مرکز مازندران برگزار شد، اظهار داشت: با مدیریت مترقی جهادی باید برای حل همه مشکلات در جامعه تلاش کنیم.

وی با اشاره به اینکه هفته دفاع مقدس به ما آموخت باید چگونه استقلال داشته باشیم، افزود: هفته دفاع مقدس صیانت از ارزش‌های اسلامی و نظام جمهوری اسلامی را به ما آموخت.

فلاح جلودار فرهنگ را زیر بنای همه فعالیت‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در جامعه دانست و ادامه داد: توسعه همه جانبه در صورتی محقق می‌شود که آموزش و پرورش توانمندی داشته باشیم.

وی یادآور شد: آموزش و پرورش توسعه یافته به فرهنگی عمومی جامعه و آموزش عالی محتوا می‎‌بخشد.

نماینده عالی دولت در مازندران با تاکید بر اینکه وضعیت کنونی جامعه و اثربخش آموزش و پرورش باید مورد پایش قرار گیرد، تصریح کرد: همه دستگاه‌های فرهنگی در ساختار و شکل گیری وضعیت اجتماعی جامعه دخالت دارند.

فلاح جلودار مازندران را استانی نخبه‌پرور و حائز رتبه برتر علمی در کشور دانست و گفت: با توجه به این جایگاه علمی مازندران در کشور هنوز استان برخورداری محسوب نمی‌شویم.

وی با اشاره به اینکه مدیریت آینده کشور به دست دانشجویان و دانش‎آموزان اداره می‌شود، خاطرنشان کرد: دانشجویان و نخبه‌های مازندران علت عقب ماندگی استان را واکاوی کنند و به ما ارائه دهند.

فلاح جلودار با بیان اینکه استان مازندران در جریان سیاست‌زدگی قرار گرفته است، تصریح کرد: وقتی مسائل و دیدگاه‌های سیاسی مطرح می‌شود باید تفکر و مدیریت در این زمینه خروجی مناسبی برای استان داشته باشد.

وی دولت تدبیر و امید را دولتی فراجناحی دانست و گفت: دولت یازدهم از همه سلایق سیاسی برای پیشبرد اهداف خود استفاده کرده و ما هم در مازندران این گونه اقدام می‌کنیم.

فلاح شعار رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی را زایده تفکر دفاع مقدس دانست و خاطرنشان کرد: بحث اقتصاد مقاومتی باید با مدیریت جهادی رقم زده شود.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش مظهر امید در جامعه است، افزود: از تمام ظرفیت‌های موجود در آموزش و پرورش برای توسعه کشور و استان باید استفاده شود.

فلاح با تاکید بر اینکه مشکلات فرهنگیان با ظرفیت‌های موجود در آموزش و پرورش باید برطرف شود، اظهار داشت: 25 درصد جمعیت استان مازندران دانشجو و دانش‌آموز هستند.

وی وجود 21 هزار و 700 کلاس درس، 4 هزار مدرسه و فعالیت 42 هزار فرهنگی را ظرفیتی برای توسعه فرهنگی مازندران دانست و ابراز داشت: پژوهش و تحقیق محوری باید سرلوحه همه فعالیت‌های استان قرار گیرد.