جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

25کشور برای شرکت درمسابقات شطرنج قهرمانی آسیا درمازندران اعلام آمادگی کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

25کشور برای شرکت درمسابقات شطرنج قهرمانی آسیا درمازندران اعلام آمادگی کردند

اسماعیل پهلوان ˈ روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: با اعلام فدراسیون شطرنج ایران وموافقت کمیته شطرنج آسیا، مسابقات شطرنج قهرمانی رده های سنی 6 تا 18 سال دختران وپسران آسیا روزهای 30خرداد تا شش تیرماه امسال در مازندران و به میزبانی شهرستان محمودآباد برگزار می شود.

وی افزود: پیش بینی می شود، بیش از 550شطرنج باز در این رقابت های جضور پیدا کنندکه حدود 300 نفر از این تعداد خارجی و بقیه ایرانی خواهند بود .

رییس اداره ورزش و جوانان محمودآباد ادامه داد: این مسابقات به تناسب رده های سنی شرکت کننده ها در 9 و11 دور به روش سوئیسی برگزار می شود.

پهلوان اضافه کرد: پیش بینی می شود، شطرنج بازان نونهال و نوجوان دختر وپسر کشورهای آسیایی از روز 28خردادماه به تدریج وارد مازندران شوند.

وی، برگزاری مسابقات شطرنج قهرمانی دختران وپسران قهرمانی آسیا را به عنوان نخستین میزبانی مازندران وشهرستان محمودآباد در سطح قاره کهن اعلام و ابراز امیداوری کرد: این استان و عوامل اجرایی آن در شهرستان محمودآباد بتوانند به شایستگی این مسابقات را میزبانی کنند.

رییس اداره ورزش و جوانان محمودآباد ، با بیان اینکه مازندران با برخورداری از شطرنج بازان مستعد در رده های سنی مختلف ونیز برگزاری چندین دوره مسابقات بین المللی وقهرمانی کشور در این استان، توان برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا را نیز دارد، ابرازامیدواری کرد: همه مسئولان استانی وشهرستانی در برگزاری این مسابقات مهم ومعتبر ورزشی در استان احساس مسئولیت وهمکاری همه جانبه با عوامل برگزاری مسابقات داشته باشند.