جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

2400 روستای مازندران مشمول تهیه طرح‌های هادی شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

2400 روستای مازندران مشمول تهیه طرح‌های هادی شدند

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران گفت: از مجموع 3 هزار و 200 روستای دارای سکنه استان 2 هزار و 400 روستا مشمول تهیه طرح‌های هادی روستایی شدند.

2400 روستای مازندران مشمول تهیه طرح‌های هادی شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان قائم‌شهر، سیدمجید هاشمی بعد از ظهر امروز در نخستین جلسه هم‌اندیشی دهیاران بخش مرکزی این شهرستان با تأکید بر اینکه 2 هزار و 400 روستا مشمول تهیه طرح هادی شدند، اظهار کرد: براساس اطلاعات و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در استان، تاکنون یک‌هزار و 200 روستا در طرح هادی حداقل یک مرحله عملیات اجرایی آن انجام شده است.

وی به اعتبارات خدماتی در سال گذشته اشاره کرد و افزود: براساس قانون بودجه 8 درصد از اعتبارات تملک و دارایی استان و به سبب آن هر شهرستان برای تهیه و اجرای طرح هادی اختصاص پیدا می‌کند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران با اشاره به اینکه اعتبارات ملی را باید به این رقم اضافه کرد، ادامه داد: تاکنون 8 درصد اعتبارات برای بنیاد مسکن اختصاص داده شده است که امیدواریم در سال آینده سهم استان مشخص شود.

هاشمی با تأکید براینکه در بحث مقاوم‌سازی مسکن روستایی همه‌ساله اعتبارات خوبی از سوی سیستم بانکی برای بنیاد مسکن اختصاص داده می‌شود، خاطرنشان کرد: این تسهیلات در سال 94 برای هر خانوار تا سقف 16میلیون تومان با کارمزد 5 درصد بوده است که امیدواریم این طرح در سال آینده افزایش پیدا کند.

وی یکی از مأموریت‌های اصلی بنیاد مسکن را تهیه طرح هادی روستایی دانست و بیان کرد: به استناد برنامه پنجم تکلیف و با همکاری‌های صورت‌گرفته از سوی دستگاه‌های ذی‌ربط و معاون عمرانی استاندار مازندران، موفق شدیم برای تمام روستاهای بالای 20 خانوار طرح هادی ایجاد کنیم.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران در پایان با توجه به شعار امسال، گفت: مأموریت‌هایی که براساس قانون برای بنیاد مسکن محقق شده را با همکاری و مشارکت میان دهیاری و شوراها شناسایی می‌کنیم تا بتوانیم شعار رهبری را به تحقق برسانیم.