جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

230 میلیارد ریال مستمری نقدی به مددجویان مازندران پرداخت شد - نمایش محتوای خبر

 

 

230 میلیارد ریال مستمری نقدی به مددجویان مازندران پرداخت شد

ˈابراهیم باغبانیˈ روز شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در ساری افزود: همچنین در همین مدت 33 میلیارد ریال برای درمان مددجویان تحت حمایت توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) هزینه شده است.

وی در باره اشتغال مددجویان اظهارداشت: این نهاد در واقع بنیانگذار مشاغل خوداشتغالی در خانواده های مددجویان است به طوری که 70 درصد اشتغال توسط کمیته امداد امام (ره) انجام می شود.

وی بیان داشت: سال قبل برای 12 هزار نفر مددجو توسط این نهاد شغل ایجاد شده است و امسال نیز یکهزار و 430 میلیارد ریال اعتبار به امر اشتغال در استان اختصاص یافت که 70 درصد آن توسط بانک های عامل ابلاغ شد.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران گفت: علاوه بر آن امسال پنج هزار و 614 فرصت شغلی برای مددجویان در این خطه ایجاد شد و تا کنون 30 درصد منابع جذب شده است.

باغبانی، افراد تحت حمایت این نهاد را هم اکنون بیش از 110 هزار نفر مددجو اعلام کرد و افزود: هشت درصد افراد بانوان مطلقه و 52 درصد زنان سرپرست خانوار هستند.

وی در باره تامین جهیزیه نوعروسان و حامیان طرح اکرام این اداره کل بیان داشت: امسال جهیزیه دو هزار نفر از خانواده های تحت حمایت این نهاد تامین شد.

وی اظهارداشت: هم اکنون 26 هزار و 636 نفر حامی طرح اکرام بوده و سرانه هر یتیم یک میلیون ریال است.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران همچنین در باره صدقات گفت: در 11 ماهه امسال 92 میلیارد و 700 میلیون ریال صدقات توسط مردم مومن و نوعدوست استان از صندوق های صدقات جمع آوری شد.