جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

23 واحد مسکونی مددجویان ساری به بهره‌برداری رسید - نمایش محتوای خبر

 

 

23 واحد مسکونی مددجویان ساری به بهره‌برداری رسید

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، قنبر بریمانی صبح امروز در مراسم افتتاح یکی از واحدهای احداثی مسکن روستایی ویژه مددجویان شهرستان ساری اظهار کرد: در سال گذشته 74 درخواست اخذ تسهیلات بهسازی و نوسازی مسکن روستایی دریافت شد و تا امروز 23 نفر موفق به اخذ تسهیلات به طور کامل شدند.

وی با اشاره به اینکه 200 میلیون ریال نیز از طرف کمیته امداد مساعدت بلاعوض نقدی شده است، اضافه کرد: سقف تسهیلات ارائه شده برای بهسازی و نوسازی مسکن روستایی که توسط بنیاد مسکن پرداخت می‌‌شود، 125 میلیون ریال است.

بریمانی مهم‌ترین خدمات کمیته امداد برای مددجویان فاقد مسکن را پیگیری‌ها و رایزنی‌ها برای اخذ پروانه ساخت از بخشداری‌ها و تهیه نقشه به طور رایگان، مکاتبات لازم برای تشکیل پرونده تسهیلات از بنیاد مسکن، نظارت بر حسن اجرای واحدهای احداثی، اخذ معافیت از پرداخت هزینه انشعابات برق، آب و گاز و پرداخت کمک هزینه تا 15 میلیون ریال بابت تکمیل واحدهای احداثی برای مددجویان عنوان کرد.

مدیر کمیته امداد شهرستان ساری درباره عملکرد این نهاد تصریح کرد: برای افتتاح و بهره‌برداری از 23 واحد ساختمان مسکونی احداثی مددجویان، 575 میلیون تومان اعتبار برای یک‌هزار و 265 متر مربع زمین اختصاص یافته است.

وی از اهدای جهیزیه به 60 نوعروس مددجوی این نهاد به میزان 120 میلیون تومان خبر داد و گفت: برگزاری کلاس‌های آموزش خانواده برای 242 نفر از زنان سرپرست خانوار در موضوع‌های بهداشت روانی، فردی و مهارت‌های اجتماعی از دیگر اقدامات این نهاد است.