جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

2200 خادم در طرح آرامش بهاری مازندران فعالیت می‌کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

2200 خادم در طرح آرامش بهاری مازندران فعالیت می‌کنند

حجت‌الاسلام ستار علیزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری، با بیان اینکه همه ساله امامزادگان مازندران در ایام سال جدید میزبان مسافران نوروزی است، افزودظهار داشت: مردم ولایت‌مدار مازندران با حضور در امامزادگان و بقاع متبرکه استان سال جدید خود را آغاز می‌کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران با اشاره به اینکه سازمان اوقاف کشور طرح آرامش بهاری را در امامزادگان پایه‌ریزی کرده است، افزود: اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران مجری طرح آرامش بهاری در امامزادگان است.

این مسئول با بیان اینکه تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی و تقویت باورهای دینی و بهره‌برداری مطلوب از فضای معنوی امامزادگان در ایام نوروز از اهداف طرح آرامش بهاری است، افزود: به دلیل ارتقاء سطح فرهنگی زائران و مسافران نوروزی و نیز ترویج سنت های اصیل اسلامی، مراسم ویژه تحویل سال‌نو در جوار امامزادگان استان مازندران برگزار می‌شود.

*آغاز طرح آرامش بهاری از 28 اسفند

علیزاده با اشاره به اینکه مراسم تحویل سال نو در جوار بقاع متبرکه با حضور ائمه جمعه، روحانیون، خانواده معظم شهدا و اقشار مختلف جامعه برگزار می‌شود، اظهار داشت: این مراسم با قرائت قرآن و با حضور قاریان ممتاز، سخنرانی، اجرای برنامه‌های مدیحه‌سرایی و همخوانی قرآن کریم، قرائت زیارت‌آل یاسین و دعای تحویل سال ‌نو برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: امسال برای چهارمین سال متوالی طرح آرامش بهاری در استان همزمان با دیگر استان‌های کشور با نزدیکی به سال جدید نوروزی اجرایی می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه طرح آرامش بهاری در مازندران همزمان با سراسر کشور از 28 اسفندماه سال جاری آغاز می‌شود، افزود: طرح آرامش بهاری با پایان مسافرت‌های نوروزی مسافران در 15 فروردین‌ماه به کار خود پایان می‌دهد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران از فعالیت 2 هزار و 200 خادم در طرح آرامش بهاری سال 93 خبر داد و بیان داشت: از این تعداد 200 خادم رسمی و 2 هزار خادم افتخاری هستند.

علیزاده تصریح کرد: این تعداد خادم با آغاز طرح آرامش بهاری فعالیت خود را در امامزادگان، بقاع متبرکه و مساجد بین‌راهی استان آغاز می‌کنند.