جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

215برنامه ویژه هفته کتاب در کانون پرورش فکری مازندران برگزار می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

215برنامه ویژه هفته کتاب در کانون پرورش فکری مازندران برگزار می شود

'قاسم عزیز زاده گرجی ' روز شنبه در گفت و گو با ایرنا آیین تکریم و تقدیر از فعالان عرصه کتاب و اجرای برنامه های فرهنگی هنری و ادبی متناسب با هفته، نمایشگاه تخصصی کتاب کودک ونوجوان و دعوت از مدارس جهت بازدید از نمایشگاه، اجرای طرح مسابقه 'مثل آسمان کتاب' در مدارس ابتدایی استان با همکاری اداره کل آموزش و پرورش را از جمله برنامه های این هفته عنوان کرد.

وی همچنین از ارسال کتاب به مراکز فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری استان جهت اهدا به اعضای کتابخوان در هفته کتابخوانی خبر داد.

او همچنین برگزاری جلسات هم اندیشی و بررسی راه های جذاب سازی فعالیت کتابخوانی در مراکز، نشست تبادل نظر در زمینه کتابخوانی را به عنوان بخشی از فعالیت های کانون پرورش فکری کودکان و نو جوانان اعلام کرد.

گرجی به کتاب فروشی سیار شهری با عنوان 'بفرمایید کتاب' با استقرار و تجهیز یک دستگاه مینی بوس در میدان ها و مناطق پرتردد جهت فروش و معرفی کتاب های کانون به کودکان و والدین اشاره کرد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همچنین از تولید برنامه های کتاب محور با همکاری صدا و سیما و ضبط برنامه های کتاب محور در مراکز، تجهیز کتابخانه های سیار روستایی و اهدای کتاب به مسوولان نهادهای فرهنگی استان خبر داد.

گرجی خاطر نشان کرد: اهدای کتاب به نوجوانان مرکز نگهداری از نوجوانان بی سرپرست ساری، اهدای کتاب به کودکان بستری در بخش اطفال بیمارستان های بوعلی و امیرکلا، ارسال 50 جلدکتاب به تمام مراکز استان و تبلیغات محیطی با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی در سطح شهر از فرمایشات رهبر معظم انقلاب و دیگر اندیشمندان از دیگر برنامه های این اداره کل در هفته کتاب است.

وی به تجلیل از اعضای کتابخوان و تشویق در مراسم صبحگاهی مدرسه، برگزاری مسابقات متعدد با محوریت کتاب و مطالعه، نقد و بررسی کتاب با حضور نویسنده و شاعر کتاب، نمایشگاه و فروشگاه کتاب، طرح هدیه کتاب با عنوان 'از خانه به کتابخانه' و برگزاری کارگاه های هنری و ادبی با محوریت کتاب نیز اشاره کرد.

او برگزاری کارگاه های روش های مطالعه و ایجاد انگیزه در کودکان، معرفی شخصیت نویسندگان و شعرا، بازدید از کتابخانه عمومی و برگزاری همایش های مرتبط با کتاب و کتابخوانی را از برنامه های شاخص در مراکز فرهنگی و هنری این کانون دانست.

هفته کتاب در مازندران همزمان با سراسر کشور از امروز آغاز شد و تا 29 آبان ادامه دارد.

{jcomments off}