جهش تولید | پنج‌شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

200 میلیارد تومان تسهیلات به باغداران و کشاورزان خسارت‌دیده مازندرانی اختصاص یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

200 میلیارد تومان تسهیلات به باغداران و کشاورزان خسارت‌دیده مازندرانی اختصاص یافت

معاون عمرانی استاندار مازندران گفت: براساس مصوبه دولت 200 میلیارد تومان تسهیلات 10 درصدی، 30 میلیارد تسهیلات بلاعوض و 20 میلیارد هم به صندوق کمک به کشاورزان تعلق گرفت.

200 میلیارد تومان تسهیلات به باغداران و کشاورزان خسارت‌دیده مازندرانی اختصاص یافت

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، علی نبیان در جلسه شورای اداری این شهرستان که با موضوع معارفه شهردار نور در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد:  در بحران اخیر به‌رغم تلاش‌های خوب صورت گرفته شاهد خسارات زیادی در بخش کشاورزی به‌ویژه باغات مرکبات بودیم که منجر به تشکیل جلسات متعدد برای پیگیری موضوع و جبران بخشی از خسارات شد.

وی افزود: این پیگیری‌ها با حضور نمایندگان، معاون ریاست جمهوری و ... ادامه پیدا کرد و پیگیری‌ها سبب مصوبه خوب دولت برای کشاورزان استان شد و نقطه امیدی برای این قشر زحمت‌کش که یکسال تلاش‌شان در معرض نابودی قرار گرفته بود.

معاون عمرانی استاندار مازندران تصریح کرد: 200 میلیارد تومان تسهیلات 10 درصدی، 30 میلیارد تسهیلات بلاعوض و 20 میلیارد هم به صندوق کمک به کشاورزان تعلق گرفت اما در بحث کیوی که از دغدغه کشاورزان غرب مازندران بود پیگیری زیادی صورت گرفت تا در نتیجه مبلغ 20 میلیارد تومان به صندوق تعاون کشاورزی برای حمایت و جبران بخشی از خسارت وارده داشته باشیم.

این مسؤول بیان کرد: همه ما باید تلاش کنیم تا مشکلات مردم کم شود با مدیریت شاهد چنین اتفاقاتی در آینده نباشیم، زیرساخت‌ها باید ترمیم شود و اکنون مدیران عامل شرکت‌های آب و برق و ... پیگیر این امور هستند.

نبیان افزود: در بحران اخیر همه مسؤولان، بخشداران، شهرداران، شوراها و دهیاران تلاش کردند و نمی‌توان منکر این تلاش‌ها شد، در ادامه راه هم با پیگیری‌های انجام‌شده و موافقت وزرای مربوطه تصمیمات خوبی برای آینده گرفته شد.

وی با اشاره به معارفه شهردار جدید نور اضافه کرد: در شهرداری باید خدمت‌رسانی در اولویت باشد و خدمات عدیده‌ای را داریم که وظیفه ماست به این مردم که همواره از مسؤولان جلوتر هستند و در همه عرصه‌های سیاسی و ملی و مذهبی، 22 بهمن‌ها، انتخابات‌ها و حضور بیش از 96 درصدی، روز قدس‌ها به‌رغم ماه رمضان و سختی روزه‌داری و ...، حضور دارند، خدمت کنیم؛ پس تنها وظیفه ما خدمت‌رسانی است و شهرداری‌ها در خط مقدم خدمت‌رسانی به شهروندان قرار دارند.

معاون عمرانی استاندار مازندران به بودجه شهرداری هم گریز زد و افزود: امسال بودجه شهرداری نور حدود 20 میلیارد مصوب شد که تاکنون قریب به 10 میلیارد تومان محقق شد و آنچه که باید اتفاق بیفتد و شورای شهر نور هم با انتخاب شهرداری که مدرک کارشناسی ارشد وی با گرایش برنامه‌ریزی توریسم است، باید برای جذب توریسم برنامه‌ریزی داشته باشد تا در این شهرستان شاهد اتفاقات زیبایی باشیم که می‌تواند ضمن سرمایه‌گذاری درآمد پایدار ایجاد کند.

این مسؤول خطاب به شهردار جدید نور بیان کرد: همه ما مسؤولان استان و شهرستان در کنار شما هستیم تا اتفاقات خوبی در شهر و شهرستان نور به‌ویژه در بخش گردشگری رقم بخورد و شاهد رشد و توسعه شهر و شهرستان و عمران و آبادانی و ارتقا باشیم.

وی افزود: مردم زمانی وارد دفتر من و شما می‌شوند که مشکل دارند و الا نیازی ندارند به ما مراجعه کنند پس باید مشکل آنان را بر طرف کنیم.

نبیان گفت: تا کنون 700 میلیون تومان از سوی سازمان و 540 میلیون تومان از منابع ارزش افزوده به شهرداری نور پرداخت شد و بحث پسماند را هم خودمان از استان دنبال می‌کنیم و با همکاری شهردار باید کاری کنیم که شهر نور پایلوت دفع زباله محسوب شود تا این مشکل رفع شود.

* پیگیری مصوبات شورا و امور شهری

شهردار نور پس از دریافت حکم انتصاب خود در سخنان کوتاهی ضمن قدردانی از اعتماد شورا، مسؤولان ارشد شهرستان و استان، اظهار کرد: به‌رغم میل باطنی مسؤولیت را پذیرفتم و امید دارم با همکاری همه مسؤولان و همکاران بتوانم از عهده این مسؤولیت سنگین برآیم و رضایت مردم و رضایت حق‌تعالی را کسب کنیم.

سیدمجید موسوی با بیان برنامه‌های اولویت‌دار، شهرداری افزود: مهم‌ترین بحث آماده‌سازی شهر برای نوروز 96 است که با توجه به حضور مسافران و گردشگران شهری زیبا را به نمایش گذاشته و خدمات مناسب و مطلوب ارائه شود.

وی گفت: پیگیری مصوبات شورا و امور شهری، پروژه‌های نیمه‌کاره از دیگر الویت‌های شهرداری است که با جدیت و همکاری و همراهی همکاران  باید دنبال شود.