جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

20 درصد متقاضیان اشتغال در مازندران فاقد مهارت هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

20 درصد متقاضیان اشتغال در مازندران فاقد مهارت هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علی بابایی‌کارنامی امشب در جلسه کارگروه اشتغال مازندران اظهار داشت: در استان 19 هزار متقاضی در 46 کاریابی ثبت‌نام کردند که متقاضیان بخش اشتغال در بخش کارشناسی بیشتر است.

وی تصریح کرد: 34 درصد از متقاضیان اشتغال استان را افراد با مدرک لیسانس تشکیل می‌دهد و 20 درصد از متقاضیان شغل استان فاقد مهارت هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران خاطرنشان کرد: 13 هزار نفر از متقاضیان اشتغال استان مازندران مشغول فعالیت شدند و لیست بیمه این افراد در اختیار مسئولان تامین اجتماعی استان است.

این مسئول درباره عملکرد بانک‌های استان در پرداخت تسهیلات، گفت: در تامین تسهیلات برای ایجاد اشتغال نیاز به همکاری بانک‌های عامل استان داریم.

بابایی‌کارنامی میزان تسهیلات سهمیه مازندران برای ایجاد اشتغال را بیش از 292 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: منابع بانکی متعهد شده بانک‌های استان حدود 169 میلیارد تومان است که نیاز است این مورد نیاز به پیگیری بیشتری دارد.

وی با ابراز رضایت از عملکرد بانک رفاه، صادرات و سپه در حوزه اشتغال استان، افزود: عملکرد بانک ملت و پست بانک در حوزه اشتغال صفر است و بانک‌ها بیش از 43 میلیارد تومان در حوزه اشتغال تسهیلات پرداخت کردند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران درباره عدم هماهنگی بانک‌های استان با کارگروه اشتغال، بیان داشت: تسهیلات پرداختی بانک‌ها باید در اختیار کارگروه اشتغال استان مازندران قرار گیرد.

بابایی با اعلام اینکه بانک‌های مازندران در حوزه مشاغل خانگی همکاری مناسبی دارند، یادآور شد: بانک مسکن و پست بانک در این زمینه همکاری مناسبی ندارند.

{jcomments off}