جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

20میلیاردریال سهم نیم درصد معوقه کتابخانه های مازندران پرداخت شد - نمایش محتوای خبر

 

 

20میلیاردریال سهم نیم درصد معوقه کتابخانه های مازندران پرداخت شد

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران گفت: 20 میلیارد ریال سهم نیم درصد معوقه شهرداری های استان پرداخت شده است.

20میلیاردریال سهم نیم درصد معوقه کتابخانه های مازندران پرداخت شد

مرتضی عمرانی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود : این میزان رقم پرداختی مربوط به بدهی 11 ساله شهرداری های مازندران برای پرداخت نکردن سهم نیم درصدی به کتابخانه های استان است .
وی ازاعمال برنامه از سوی استانداری مازندران برای وصول نیم درصد کتابخانه های استان از شهرداری ها گفت که به همین منظور 58 شهردار مازندران برای پاسخگویی نسبت به پرداخت نکردن این مبالغ به دفتر امور شهری استانداری مازندران دعوت شدند تا نسبت به دریافت این مبالغ اقدام شود .
مدیر کل کتابخانه های عمومی مازندران ادامه داد : باگرفتن تعهدات لازم از این شهرداران ضمانتی برای پرداخت نیم درصدی کتابخانه های عمومی مازندران ایجاد شده است .
مدیر کل کتابخانه های عمومی مازندران افزود: با تداوم احضار شهرداران استان به دفتر امور شهری استانداری زمینه احقاق قانون نیم درصدی کتابخانه های عمومی فراهم شد .
براساس قانون مصوب سال 1383 شهرداری ها موظف به پرداخت نیم درصد از درآمدهای خود به کتابخانه های عمومی برای انجام امور هستند که این قانون طی این سالها از سوی شهرداران به آن بی توجهی شده و یا مورد اغفال قرار گرفته است .
وی به در حال ساخت بودن 45 کتابخانه در نقاط شهری و روستایی مازندران اشاره کرد و گفت : برای تکمیل این طرح ها به 180 میلیارد ریال اعتبار نیاز است .
مدیر کل کتابخانه های عمومی مازندران تعداد کتابخانه های عمومی استان را 110 باب اعلام کرد و افزود : برای رسیدن به استاندارد فضای کتابخانه ها در مازندران به ساخت 274 باب کتابخانه دیگر نیاز است .
هم اکنون 110 باب کتابخانه در شهرها وروستاهای مازندران وجود دارد و این استان این لحاظ در جایگاه یازدهم کشورقرار دارد.