جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

2 پروژه ورزشی در بابل افتتاح می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

2 پروژه ورزشی در بابل افتتاح می‌شود

رئیس اداره ورزش و جوانان بابل گفت: دو پروژه ورزشی به مناسبت هفته تربیت بدنی در بابل افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

2 پروژه ورزشی در بابل افتتاح می‌شود

انصار آری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان بابل با تبریک هفته تربیت بدنی اظهار کرد: پروژه سالن چند منظوره گلوگاه با اعتبار بالغ بر 800 میلیون تومان که در سال 91 عملیات اجرایی آن آغاز شد و همچنین افتتاح دفتر نمایندگی ورزشی در بندپی شرقی دو پروژه ورزشی است که به مناسبت هفته تربیت بدنی در بابل افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: همچنین از محل اعتبار سال 94 مبلغ 60 میلیون تومان برای فضای روباز فضای ورزشی روستاهای رستم کلا، تهمتن کلا، مرزناک، خشرودپی، پاری‌کلا، آری، فیروزجاه هزینه شد.

رئیس اداره ورزش و جوانان بابل تشکیل شورای ورزشی شهرستان با حضور فرماندار، افتتاح سالن خانه تخصصی سنگ نوردی، افتتاح دفتر نمایندگی ورزشی در بندپی شرقی، برگزاری مراسم یادواره 116 شهید ورزشکار بابل و افتتاح دفتر سازمان بسیج ورزشکار در اداره ورزش و جوانان بابل را از دیگر اقدامات موثر این اداره برشمرد.

آری با اشاره به اینکه در سال 94 بابل با کسب 63 مدال جهانی، آسیایی و بین‌المللی رتبه نخست مازندران را کسب کرد، خاطرنشان کرد: ساری با 51 مدال و قائمشهر با 33 مدال به ترتیب دوم و سوم شدند.

این مسؤول یادآور شد: مبلغ 150 میلیون تومان تاکنون برای فاز نخست زمین فوتبال هفت تیر بابل برای نصب صندلی برای تماشاچی و ساخت سرویس بهداشتی هزینه شد و برای فاز دوم، آماده سازی فنداسیون سکوی تماشاچی برای 300 نفر در دستور کار قرار دارد.

رئیس اداره ورزش و جوانان بابل ادامه داد: برای امسال نیز مبلغ 400 میلیون تومان برای زمین ورزشی هفت تیر در نظر گرفتیم که با پیگیری انجام شده شهرداری بابل متعهد شد مبلغ 110 میلیون تومان بدهی قبلی به اداره ورزش را بپردازد تا در این حوزه هزینه شود.

آری از تهیه طرح برای ایجاد کمپ ورزشی حیدرکلای بابل خبر داد و اضافه کرد: زمین هفت هکتاری حیدرکلا برای ایجاد کمپ ورزشی در نظر گرفته شد و باشگاه خونه به خونه آمادگی اجرا آن را به عهده گرفت که طرح آن تهیه و برای پیگیری در اختیار استان قرار گرفت تا اقدامات لازم انجام گیرد که با اجرا آن تا حدودی مشکلات زیرساختی ورزش شهرستان مرتفع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تیم خونه به خونه بابل در جایگاه دوم جدول قرار دارد، افزود: با توجه به سرمایه‌گذاری انجام شده انتظار سعود آن به تیم برتر می‌رود که باید زیرساخت مناسب برای سعود آن فراهم شود.

رئیس اداره ورزش و جوانان بابل از وجود 43 هیات ورزشی در بابل خبر داد و یادآور شد: به سبب کم‌کاری بعضی از هیات‌ها در صدد جابجایی برای ارتقا کیفیت ورزش شهرستان بدون وابستگی به جناح خاص بوده و تنها دغدغه ما ورود افراد مستعد به عرصه ورزشی است.

آری با اشاره به اینکه میزان اعتبار عمرانی ورزش بابل یک‌میلیارد و 450 میلیون تومان بوده و جزو ادارات برتر اول تا سوم استان هستیم، خاطرنشان کرد: اما اینکه چه مقدار از این اعتبار تخصیص یابد به وضعیت دولت بستگی دارد.

رئیس اداره ورزش و جوانان بابل از ساماندهی 150 باشگاه ورزشی که به صورت غیرقانونی فعالیت داشتند خبر داد و تصریح کرد: مراحل قانونی این امر در دست اقدام است.

این مسؤول با اشاره به افزایش سرانه ورزشی از 50 سانتی متر به یک مترمربع گفت: بابل با داشتن چهار المپیکی که از بزرگ‌ترین رویداد ورزشی است جایگاه نخست استان را به خود اختصاص داده است.