سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

2 وقف جدید به ارزش حدود 6 میلیارد ریال در آمل ثبت شد - نمایش محتوای خبر

 

 

2 وقف جدید به ارزش حدود 6 میلیارد ریال در آمل ثبت شد

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آمل گفت: همزمان با هفته وقف دو وقف جدید توسط واقفان خیراندیش به ارزش حدود 6 میلیارد ریال در این شهرستان به ثبت رسید.

2 وقف جدید به ارزش حدود 6 میلیارد ریال در آمل ثبت شد

حجت‌الاسلام رسول علیخانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان آمل، اظهار کرد: دو وقف جدید در این شهرستان همزمان با هفته وقف از سوی خیران و واقفان به ثبت رسید.

وی با اعلام اینکه وقف سنت نیکو و حسنه‌ای است که بهترین و ماندگارترین راه برای جاوید شدن است، افزود: وقف همواره آثار ماندگار برای انسان در زندگی دارد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آمل با اعلام بهره‌گیری‌های معنوی و اخروی از وقف، گفت: وقف همواره در خدمت دین است و وقف کردن بزرگ‌ترین نعمت بوده و مصداق اطاعت از خداوند است.

این مقام مسئول ترویج وقف در جامعه امروز را امری اساسی و ضروری دانست و افزود: همه باید در راستای حفظ حقوق وقف و موقوفه بکوشیم.

علیخانی با اشاره به ثبت دو وقف جدید در هفته وقف و موقوفات، افزود: یکی از این وقف‌ها توسط واقف خیراندیش دکتر محمود غفاری انجام شده که یک دستگاه ساختمان مسکونی با مساحت 425 متر مربع با سند مالکیت شش‌دانگ در شهر آمل بوده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آمل ارزش تقریبی این وقف را 4 میلیارد ریال دانست و بیان کرد: هدف از این وقف برای برگزاری مراسم مذهبی، دینی، فرهنگی، قرآنی، ترویج و نشر معارف اسلامی بوده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه دومین وقف این شهرستان در هفته وقف از سوی واقف خیراندیش دکتر جمشید کاردار به ثبت رسید، گفت: در این وقف نیز یک دستگاه ساختمان مسکونی به مساحت 224 متر مربع با سند مالکیت 6 دانگ در داخل بافت شهر با ارزش تقریبی یک‌میلیارد و 700 میلیون ریال به وقف عام در امد.

علیخانی نیت این وقف را برای گسترش مسجد امام جواد (ع) و انجام امور دینی، فرهنگی و مذهبی دانست.