جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

2 هزار و 620 اثر به جشنواره شعر علوی مازندران ارسال شد - نمایش محتوای خبر

 

 

2 هزار و 620 اثر به جشنواره شعر علوی مازندران ارسال شد

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، حجت‌الاسلام عباسعلی ابراهیمی در نشست دبیرخانه جشنواره شعر علوی بیان داشت: تاکنون 2 هزار و 620 اثر به سیزدهمین دوره جشنواره شعر علوی در استان ارسال شده است.

وی بیان داشت: تعداد آثار با موضوع علوی یک‌هزار و 430 اثر، تعداد آثار رسیده با موضوع حضرت فاطمه زهرا (س) 780 اثر، تعداد آثار گروه کودک و نوجوان 80 اثر، تعداد آثار بومی محلی در موضوعات جشنواره 120 اثر و خارج از موضوع 210 اثر بوده است. در بخش خارج از موضوع آثار در قالب انتظار و عاشورا ارسال شد.

ابراهیمی یادآور شد: تعداد کل آثار رسیده از شاعران مازندرانی 458 فقره از مجموع شعرهای فارسی و بومی مازندرانی است که نشان از استقبال شاعران مازندران از جشنواره سیزدهم دارد و استقبال ارسال آثار در فضای مجازی نسبت به دوره‌های قبل هم افزایش چشم‌گیری داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: تقریبا از تمام استان‌های کشور آثار به دبیرخانه رسیده است و با توجه به افزایش کمی آثار نسبت به دوره‌های قبل کیفیت آثار نیز در حد قابل قبولی افزایش داشت که امیدواریم به صورت یک مجموعه کتاب شعر در اختیار علاقمندان قرار گیرد.

ابراهیمی افزود: آثار در سه مرحله داوری ریزش آثار غیرمرتبط و جداسازی آثار و تنظیم توسط دبیرخانه، انتخاب آثار برای داوری نهایی و مرحله نهایی توسط شاعران سرشناس و توانای کشور داوری می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه مهلت ارسال آثار تا 30 شهریورماه تمدید شد، گفت: جشنواره در 19 مهرماه طی ایام هفته ولایت در مرکز مازندران برگزار می‌شود.

وی افزود: یکی از اهداف جشنواره شناسایی استعدادهای جوان است که بتوانیم در این راستا موفقیت‌هایی داشته باشیم و از پیشکسوتان مازندران می‌خواهیم ارتباط خود با جشنواره شعر علوی را که در سرزمین علویان برگزار می‌شود نزدیک‌تر کنند چرا که برای ارتقای سطح کمی و کیفی در دوره‌های بعد بسیار اثرگذار خواهد بود.