جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

2 هزار میلیارد تومان سهم یک درصد دستگاه‌ها به ورزش - نمایش محتوای خبر

 

 

2 هزار میلیارد تومان سهم یک درصد دستگاه‌ها به ورزش

کمال علیپور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سوادکوه به نشست امروز شهرداران و شوراهای اسلامی شهرهای حوزه انتخابیه و مدیرکل ورزش و جوانان مازندران با معاون اداری و مالی وزارت ورزش و جوانان اشاره کرد و اظهار داشت: شهرداران و شوراهای اسلامی می‌توانند به توسعه ورزشی شهر کمک کنند و توانمندی‌های بالقوه مانند زمین و امکانات شهری را در اختیار دارند که اعتبارات مورد نیاز برای تبدیل توانمندی‌های موجود به امکانات قابل بهره‌برداری توسط دولت باید تخصیص یابد.

نماینده سوادکوه، سوادکوه شمالی، قائمشهر، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه یک درصد اعتبارات ورزشی همه دستگاه‌ها به موضوع ورزش در بودجه امسال لحاظ شده است و برای تصویب آن در صحن علنی تلاش می‌کنیم، تصریح کرد: یک درصد اعتبارات نهادهای مختلف به ورزش حدود 2 هزار میلیارد تومان است.

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تقویت ورزش همگانی و ورزش حرفه‌ای، خاطرنشان کرد: مصوبات قابل توجهی برای حوزه انتخابیه در دیدار با معاون وزیر ورزش و جوانان به دست آمده است.

علیپور به درج اختصاص یک میلیارد تومان برای ورزشگاه زیارکلا شهرستان سیمرغ اشاره کرد و گفت: 400 میلیون تومان از این مبلغ پرداخت می‌شود و بقیه آن تا پایان سال‌جاری اختصاص می‌یابد و این ورزشگاه خدمات فرا شهرستانی ارائه می‌کند.

نماینده سوادکوه و قائمشهر در مجلس شورای اسلامی به تصویب بیش از 200 میلیون تومان برای سالن ورزشی آلاشت و امکانات ورزشی آن اشاره و خاطرنشان کرد: مسافران نوروزی و تابستانی آلاشت می‌توانند از امکانات ورزشی جدید بهره‌برداری کنند.

وی تصویب و تکمیل مجموعه ورزشی نیمه تمام شیرگاه و تجهیزات جدید به این شهر را از دیگر مصوبات جلسه با معاون وزیر ذکر کرد و افزود: مجموعه اردوگاهی و خوابگاهی ورزشی در پل سفید برای سال آینده مورد استفاده قرار می‌گیرد که مقدار هزینه آن به اندازه مورد نیاز در طول طرح است.

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی به ارائه تجهیزات و امکانات ورزشی و نصب تشک کشتی و تاتامی در پل سفید اشاره کرد و گفت: 50 میلیون تومان نیز برای برنامه‌های ورزشی در اختیار مدیرکل ورزش و جوانان مازندران قرار می‌گیرد.