سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

2 هزار آملی به حرم مطهر امام خمینی (ره) اعزام می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

2 هزار آملی به حرم مطهر امام خمینی (ره) اعزام می‌شوند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از آمل، یدالله اکبرزاده صبح امروز در ستاد گرامیداشت سوم خرداد و ارتحال امام راحل با تاکید بر اینکه فتح خرمشهر در همه ابعاد یادآور ارزش‌های دفاع مقدس و ارزش‌های دینی بود، اظهار کرد: همان گونه که امام راحل فرمودند فتح خرمشهر فتح خاک نبود بلکه فتح ارزش‌ها بود.

وی افزود: آنچه باعث پیروزی ملت ایران در این روز شد، دیانت و ارزش‌مداری مردم بود.

اکبرزاده با تاکید بر اینکه جنگ تحمیلی، جنگ جهانی تعریف نشده بود یادآور شد: ایستادگی ملت قهرمان و ایثارگر ایران در طی سال‌ها نشات گرفته از فتح خرمشهر بود.

فرماندار آمل با اشاره به اینکه فتح خرمشهر دستاوردهای مهمی برای ایران اسلامی داشت، تاکید کرد: این فتح اثرات خوبی در اقتدار و جایگاه نظام اسلامی داشت و موجب افزایش احترام‌ها به حاکمیت و اصل جمهوری اسلامی از سوی برخی دشمنان شد.

وی با تاکید بر اینکه باید ارزش‌های فتح خرمشهر به نسل جوان انتقال داده شود، اظهار داشت: به مناسبت این روز، تجلیل از خانواده‌های شهدای عملیات بیت‌المقدس در برنامه‌های بزرگداشت این روز قرار دارد.

اکبرزاده با بیان اینکه این شهرستان بر اساس سهمیه ابلاغ، در سالروز درگذشت امام خمینی (ره) اعزام 2 هزار نفر به مرقد امام راحل را  در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: ممکن است این میزان سهمیه افزایش یابد که در این صورت نیز آمادگی لازم وجود دارد.

معاون فرماندار آمل نیز در سخنانی با اشاره به اینکه مانند هر سال کاروان پیاده از شهرستان آمل به سوی مرقد امام راحل حرکت خواهد کرد، افزود: در سطح پایگاه‌ها و حوزه‌های مقاومت نیز برنامه‌هایی به مناسبت این دو رویداد صورت می‌گیرد.

سید جعفر رسولی یادآور شد: کمیته‌های 10 گانه ستاد ارتحال امام و سوم خرداد در این شهرستان تشکیل و بر اساس برنامه‌، نسبت به تدوین اجرای برنامه‌های این ستاد اقدام خواهند کرد.