جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

2 میلیارد ریال به بقاع متبرکه مازندران اختصاص یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

2 میلیارد ریال به بقاع متبرکه مازندران اختصاص یافت

حجت‌الاسلام مسعود قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری با بیان اینکه توسعه و عمران بقاع متبرکه نیازمند مشارکت خیران است، بیان داشت: اوقاف تمام توان خود را در به‌کارگیری از مشارکت خیران در توسعه پروژه‌های عمرانی بقاع متبرکه استفاده می‌کند.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه اجرای پروژه‌های عمرانی بقاع امامزادگان یکی از دغدغه‌های اوقاف به شمار می‌رود، بیان داشت: افزایش سطح خدمات‌دهی بقاع متبرکه به زائران و مسافران یکی از برنامه‌های اوقاف است که مورد تاکید نماینده ولی فقیه در مازنداران و رئیس سازمان اوقاف این استان قرار دارد.

قربانی اظهار داشت: افزایش سطح برنامه‌های فرهنگی بقاع متبرکه مازندران یکی دیگر از مسائل مورد توجه اوقاف است که در اولویت برنامه‌های این اداره کل قرار دارد.

وی به اجرای طرح مودت در  بقاع متبرکه مازندران اشاره کرد و گفت: طرح مودت در راستای نشان دادن محبت مردم به اهل‌بیت (ع) و کمک نقدی و غیرنقدی مستقیم است که در بقعه مورد نظر خیر هزینه می‌شود.

این مسئول بیان داشت: طرح مودت توسط هیئت امنا و امین بقاع متبرکه با دعوت از خیرها، بانیان و مسئولان به منظور شناساندن اهداف، نیازهای مادی و معنوی، برنامه‌ها، تبادل نظر و یافتن راه‌کارهای همکاری و مشارکت، ایجاد منابع مالی جدید برای عمران و آبادانی بقاع متبرکه، رشد و تسریع در ساخت و ساز و توسعه بقاع متبرکه و... برگزار می‌شود.

قربانی از اجرای طرح مودت در 18 شهر استان مازندران خبر داد و گفت: 2 میلیارد و 500 میلیون ریال از سوی خیران به بقاع متبرکه مازندران اختصاص داده شد.

وی تصریح کرد: این مقدار اعتبار در بقاع متبرکه مازندران در راستای اجرای پروژه‌های عمرانی هزینه می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه یکی از حوزه‌های فعالیت اوقاف در اماکن متبرکه است، گفت: در صورت توجه هرچه بیشتر به بقاع متبرکه استان می‌توان برای ایجاد صنعت گردشگری مذهبی گام‌های موثری برداشت.

قربانی اظهار داشت: بقاع متبرکه مازندران پایگاه‌های معنوی خوبی برای گسترش فرهنگ اسلامی و دینی بین جوانان و نوجوانان است.