سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

2هزارسند پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد کشاورزی مازندران ذخیره شد - نمایش محتوای خبر

 

 

2هزارسند پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد کشاورزی مازندران ذخیره شد

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، ˈ رضا عظیمی ˈ در بازدید از پروژه ذخیره سازی اسناد پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد استان در ساری افزود: 366 هزار نسخه پرونده و سند از دوران دفاع مقدس وجود دارد که باید ذخیره و ثبت شود تا هم از خطر فرسایش و آسیب فیزیکی در امان بماند و هم به صورت منسجم و الکترونیک مستند سازی شود.

وی جمع بندی این اسناد و پرونده ها را کاری مقدس توصیف کرد و ادامه داد: اسناد جنگ یاد و خاطره دلاور مردی ها و رشادت های رزمندگان اسلام در جبهه های نبرد حق علیه باطل را زنده می کند.

عظیمی با اشاره به اینکه جهاد سازندگی نقش محوری و اساسی در پیروزی ملت ایران در دوران دفاع مقدس داشت، گفت: احداث پل خیبر و پل بعثت، باند هلی کوپتر، سنگرهای انفرادی و گروهی، کیلومترها خاکریز در خط مقدم جبهه ها، ساخت انبار مهمات و سنگر تانک، کانال و آموزش بیش از سه هزار نفر نیروی متخصص لودر و بولدوزر، قایقران، مکانیک و مخابرات در پادگان آموزشی حضرت نوح (ع) شاخص ترین فعالیت های جهادگران مازندران در دوران دفاع مقدس بود.

وی افزود: سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بهره گیری از روحیه و فرهنگ جهادی و با قصد قربت و نیت خالص ادامه دهنده راه شهدای عزیز خواهد بود و برای سربلندی ایران و ایرانی از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

عظیمی همچنین در ادامه از ˈ محمدعلی پور محمدی ˈ جانباز 25درصدی ، ˈ سید ضیاء معنوی ˈ جانباز روشندل 70 درصدی، ˈ محمدرضا یوسفی ˈ جانباز 60 درصدی و ˈ شعبانعلی آذری ˈ جانباز 50 درصدی دیدار کرد و در جریان آخرین وضعیت درمانی آنان قرار گرفت.

سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران با تقدیم 161 شهید، 421 جانباز، 52 آزاده سر افراز و اعزام بیش از60هزار نفر از نیروهای مردمی به جبهه ها و ایفای نقش محوری در عملیات های کربلای 5، والفجر 8، بدر و خیبر و حضور موثر در مناطق عملیاتی غرب کشور، نقش بسزایی در پیروزی رزمندگان در جبهه های نبرد حق علیه باطل داشت.