جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

19 وقف جدید در مازندران ثبت شد - نمایش محتوای خبر

 

 

19 وقف جدید در مازندران ثبت شد

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام ستار علیزاده بعد از ظهر یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران افزود: این موقوفات جدید توسط واقفین خیراندیش در شهرهای نکا، بابل، قائمشهر، لاریجان، رامسر، نوشهر، محمودآباد، نور، ساری و تنکابن وقف شده است.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران اظهار کرد: این واقفین نیات موقوفات خود را برای احداث مسجد حسینیه، عزاداری سیدالشهداء، ترویج مسائل دینی و احکام اسلامی، رسیدگی به امامزادگان و بقاع متبرکه، دفن اموات، احداث حمام و مسائل بهداشتی، تعزیه داری ائمه معصومین (ع) و ... قرار داده اند.

حجت الاسلام علیزاده ادامه داد: این موقوفات شامل زمین و ساختمان مسکونی بوده و ارزش این موقوفات  بیش از 100 میلیارد ریال بوده است.

رئیس کمیته طرح تربیت حافظان قرآن اداره کل اوقاف و امور خیریه با اشاره به آغاز این طرح ملی از سال گذشته در سازمان اوقاف و اداره کل اوقاف مازندران از نام‌نویسی علاقمندان به قرآن کریم در طرح تربیت حافظان خبر داد و گفت: نام‌نویسی در دور دوم طرح تربیت حافظان قرآن این اداره کل از مرز 95 درصد گذشته و تاکنون 10 هزار و 689 هزار نفر در دور دوم این طرح نام‌نویسی کرده‌اند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران افزود: سهمیه استان مازندران در سال جاری تعداد 11 هزار و 247نفر بوده و تا کنون نام‌نویسی‌ در این طرح از مرز 95 درصد ظرفیت ‌گذشته‌اس و تا چند روزآینده این ظرفیت تکمیل خواهد شد.

وی در خصوص برنامه‌های حفظ موضوعی قرآن کریم در این سازمان گفت: حفظ موضوعی که از امسال به طرح تربیت حافظان قرآن افزوده شده با قوت در بقاع و مراکز منتخب در حال اجرا است و کتاب حفظ موضوعی قرآن کریم در همه شهرستان‌ها توزیع شده است.

حجت الاسلام ستار علیزاده از برگزاری دوره‌های تربیت مربی حفظ قرآن کریم خبر داد و گفت: 70 مربی حفظ قرآن کریم استان مازندران در مرکز تربیت مربی در قم شرکت و موفق به اخذ مدرک شدند و این مربیان برای تدریس حفظ قرآن در بقاع متبرکه جذب شدند.