جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

19 عنوان برنامه هفته کتاب در مازندران برگزار می شود- راه اندازی رادیو کتاب - نمایش محتوای خبر

 

 

19 عنوان برنامه هفته کتاب در مازندران برگزار می شود- راه اندازی رادیو کتاب

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام دکتر عباسعلي ابراهيمي پیش از ظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران ضمن تشريح برنامه هاي بیست و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در استان اظهار كرد: برنامه هاي اين هفته با  شعار «کتاب آینه فرهنگ و فرزانگی» از 25آبان‌ماه تا 2آذر ماه جاری همزمان با کشور در سراسر مازندران برگزار می‌شود.
وي با تأکید بر ضرورت پاسداشت این رویداد بزرگ فرهنگی در استان گفت: محتوا محوری، توجه به مخاطب عام و جلب مشارکت همه جانبه سازمان­ها و نهادها از اولویت‌های این دوره از هفته کتاب است.

وی اين هفته را فرصتي مناسب در جهت آشنايي هرچه بيشتر اقشار مختلف مردم با كتابخانه ها و خدمات فرهنگي مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامي دانست و برلزوم اطلاع رساني كافي در خصوص فعاليت هاي كتابخانه ها در هفته كتاب تاكيد كرد.

وي از كتاب به عنوان مهمترين توليد فرهنگي جهت گسترش سطح معرفت و پيشرفت جامعه يادكرد و گفت:  بر همه ما وظيفه است كه با ترويج فرهنگ كتاب و كتابخواني در جامعه، زمينه لازم براي انس مردم با كتاب را فراهم سازيم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد مازندران كتاب را يكي از بارزترين جلوه هاي ذوق و انديشه ملت ايران دانست و تصريح كرد: برگزاري نمايشگاه كتاب در سراسر مازندران، برگزاري مسابقه كتاب و كتابخواني از كتاب حماسه حسيني تاليف شهيد مطهري، تهيه و تنظيم فراخوان و بروشور به مناسبت هفته كتاب جهت توزيع در سراسر استان، تهيه و تدوين و توزيع كتابچه سبك زندگي حسيني در سراسر استان، اهدا كتاب به مدارس- دانشگاه ها- حوزه هاي علميه-كتابخانه هاي عمومي و ناطق روستايي، اجراي طرح ارمغان دانايي در استان و اهدا كتاب به مسئولين استاني از برنامه هاي بيست و يكمين دوره هفته كتاب در مازندران هستند.

وي ادامه داد: برپايي كارگاه آموزشي و دعوت از ناشران و علاقمندان جهت شركت در هم انديشي تقويت و گسترش فرهنگ مطالعه در خانواده و جامعه، برپايي كارگاه آموزشي در هفته كتاب با موضوعات صفحه آرايي-ويراستاري و آشنايي با مباني چاپ، برگزاري كارگاه آموزشي نقد كتاب، اهدا كتاب در ميادين اصلي شهر، راه اندازي غرفه نهضت حسيني و فرهنگ عاشورايي را از ديگر برنامه هاي هفته كتاب در مازندران برشمرد.

وی از برپايي همايش تجليل از ناشران و خادمان حوزه كتاب و كتابخواني خبر داد و گفت: نويسندگان كتاب در زمينه نهضت حسيني در بيست و يكمين دوره هفته كتاب تجليل مي شوند.

وي به تبليغات گسترده و بهره گيري از رسانه هاي استاني جهت پوشش خبري و بازيد از نمايشگاه كتاب اشاره كرد و افزود: امید واریم با همکاری اصحاب قلم و رسانه‌های جمعی شاهد برگزاری با نشاط بیست و یکمین دوره هفته کتاب در سراسر مازندران باشیم.

راه اندازی رادیو نمایشگاه

حجت الاسلام ابراهيمي، راه اندازي راديو نمايشگاه جهت پوشش خبري بازديد از نمايشگاه را مهم دانست و از اجراي طرح ثبت نام رايگان در نمايشگاه و كتابخانه هاي عمومي استان با مشاركت اداره كل كتابخانه هاي عمومي خبر داد.

مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي مازندران همچنين از برپايي غرفه نقاشي و مسابقه نقاشي براي كودكان در نمايشگاه كتاب خبر داد و يادآور شد: طرح خريد كتاب و اهدا به مدارس و كتابخانه ها توسط مسئولين ارشد استاني و شهرستاني در نمايشگاه كتاب بیست و یکمین دوره هفته کتاب مازندران اجرا مي شود.