جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

1800 نوزاد امسال در بهشهر متولد شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

1800 نوزاد امسال در بهشهر متولد شدند

عباس شهيدي در حاشيه افتتاح پيشخوان روستايي در زاغمرز در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: فاطمه،نازنین‌ زهرا،فاطمه‌زهرا و زهرا ، فراوان‌ترین نام ثبت‌شده براي دختران و امیرعلی، ابوالفضل، امیرحسین، علی و محمد، فراواني نام هاي انتخابي پسر توسط خانواده هاي بهشهري در 9 ماهه سال‌جاری بوده است.

وي از تولد يك هزار و 826 نوزاد طی 9 ماهه اول سال جاری در این شهرستان خبر داد و يادآور شد: فاطمه و امیرعلی بیشترین اسامی انتخاب شده توسط خانواده های بهشهري در اين مدت بوده است.

وي همچنين بيان داشت: ثبت وقايع چارگانه در بهشهر نيز همچون سراسر استان در مهلت مقرر انجام مي شود و در سال جاري  99.2 درصد خانواده‌ها در مهلت قانونی نسبت به ثبت ولادت و دريافت شناسنامه اقدام كردند.

رييس ثبت احوال بهشهر يادآور شد: در سال جاري 98.7 درصد خانواده هاي متوفی در بهشهر نسبت به ثبت وفات اقدام كردند.

شهيدي گفت: ثبت ولادت تا 15 روز پس از تولد با ارائه گواهی ولادت، و ثبت وفات نيز 10 روز بعد از فوت است كه توسط ثبت احوال بهشهر انجام مي شود.

وي همچنين با اشاره به در دست اقدام بودن دو دفتر پيشخوان دولت در رستمكلا و خليل شهر خاطر نشان كرد: دفتر پيشخوان دولت در رستمكلا مجوز ارائه شده است و در دست اقدام براي راه اندازي است و دفتر پيشخوان دولت خليل شهر نيز كارها براي اخذ مجوز در حال انجام است.