جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

18 وقف جدید در ساری ثبت شد - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

18 وقف جدید در ساری ثبت شد

18 وقف جدید در ساری ثبت شد


رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ساری گفت: در سال جاری 18 وقف جدید در این شهرستان ثبت شد.

18 وقف جدید در ساری ثبت شد

حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری، اظهار کرد: وقف سنت حسنه و ماندگاری است که باید بیشتر از گذشته در جامعه تبیین و ترویج شود.

وی با بیان اینکه وقف قابلیت‌های زیادی در برطرف کردن مشکلات جامعه دارد، ادامه داد: افراد و خانواده‌های نیازمند در کشور وجود دارند که چشم‌انتظار کمک افراد خیر هستند و با وقف این امر تحقق می‌یابد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ساری با اشاره به اینکه بحث دارو و درمان به بیماران نیازمند می‌تواند یکی از نیت‌های مهم و نیازمند جامعه امروز باشد، افزود: کمک به نیازمندان و افراد مستند نیز باید مورد توجه خیران قرار بگیرد.

وی از برگزاری طرح دست‌های مهربانی در ساری خبر داد و تصریح کرد: در راستای کمک به افراد نیازمند و اجرای دقیق و امینانه نیات واقفان خیراندیش طرح دست‌های مهربانی در این شهرستان اجرا شد.

این مسئول مطرح کرد: این طرح با برگزاری مراسمی با حضور امام جمعه موقت شهرستان ساری و با اهداء بسته‌های حمایتی به نیازمند اجرا شد.

حیدری با بیان اینکه شهرستان ساری یکی از شهرهای برتر در ثبت وقف‌های جدید در استان به‌شمار می‌رود، بیان داشت: در سال جاری 18 وقف جدید در مرکز استان مازندران به ثبت رسیده است.

وی خواستار توجه بیشتر واقفان خیراندیش به نیازهای روز جامعه شد و افزود: در هنگام ثبت وقف‌های جدید به واقفان خیراندیش مشاوره ارائه می‌شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ساری از شناسایی 85 رقبه فاقد سند اجاره‌نامه در این شهرستان خبر داد و گفت: یک هزار و 414 سند اجاره موقوفات ساری تجدید و بروزرسانی شد.