سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

18 هزار کارگر ساختمانی مازندران آموزش مهارت ایمنی دریافت کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

18 هزار کارگر ساختمانی مازندران آموزش مهارت ایمنی دریافت کردند

رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی استان مازندران گفت: از سال 93 تاکنون 18 هزار کارگر ساختمانی مازندران آموزش مهارت ایمنی دریافت کردند.

18 هزار کارگر ساختمانی مازندران آموزش مهارت ایمنی دریافت کردند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، سید هادی ساداتی در مراسم روز جهانی کارگر، اظهار کرد: صحبت‌های مقام معظم رهبری در حوزه کار بیان‌گر حمایت جدی از کسب و کار است.

وی با اعلام اینکه همه پیام‎های رهبر انقلاب در حوزه کار و کارگر در بخش کارگران ساختمانی مازندران به‎صورت نسبی اجرا شد، تأکید کرد: این موضوع قابل قبول نیست و مصمم به اجرای کامل رهبر انقلاب اسلامی در حوزه کار و هستیم.

رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی استان مازندران با اعلام اینکه آموزش کارگران ساختمانی در مازندران و آموزش کارگران ساختمانی در حوزه ایمنی در محیط کار، یکی از مصادیق توجه به حوزه کارگری در استان است، خاطرنشان کرد: برنامه داریم با آموزش ایمنی به کارگران در استان میزان حوادث ناشی از کار در استان کاهش پیدا کند.

این مسئول با بیان اینکه اینکه بحث آموزش ایمنی در بخش کارگران ساختمانی برای نخستین‌بار در استان انجام شد، خاطرنشان کرد: همه کارگرانی که در این دوره از کلاس‌ها حضور یافتند، کارت مهارت دریافت کردند.

ساداتی با عنوان اینکه تفاهم‌نامه آموزش مهارت کارگران ساختمانی برای دومین‌بار در مازندران به امضاء می‎رسد، ادامه داد: کمیته آموزش کارگران ساختمانی از سال 93 شروع شده و به‌صورت همه‌روزه جلسات مستمر داشت.

وی افزود: این کمیته متشکل از نماینده کار، تعاون رفاه و اجتماعی، سازمان فنی و حرفه‌ای، نماینده انبوه‌سازان، کانون انجمن صنفی کارگران ساختمانی و نماینده تأمین اجتماعی است.

رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی مازندران بیان کرد: 18 هزار کارگر ساختمانی با بیش از 200 هزار ساعت آموزش ایمنی در استان انجام شد.

این مسئول خاطرنشان کرد: کار آموزش ایمنی کارگران ساختمانی در استان ادامه دارد و برنامه داریم تعداد افراد در حال آموزش، افزایش یابد.

ساداتی اضافه کرد: زنگ آموزش در سال 93 برای کارگران به صدا درآمد و این طرح آموزشی برای کارفرمایان و مهندسان نیز اجرایی می‎شود.

وی در پایان گفت: مازندران تنها استانی بود که در این حوزه ورود پیدا کرد و به اذعان مسئولان تعاون، کار و رفاه اجتماعی، میزان فوتی‌های ناشی از کار در بخش کارگران ساختمانی استان کاهش پیدا کرد.