جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

18 هزار متر زمین منابع طبیعی در کلاردشت رفع تصرف شد - نمایش محتوای خبر

 

 

18 هزار متر زمین منابع طبیعی در کلاردشت رفع تصرف شد

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کلاردشت از رفع تصرف حدود 18 هزار متر مربع زمین منابع طبیعی در این شهرستان ییلاقی و کوهستانی خبرداد.

18 هزار متر زمین منابع طبیعی در کلاردشت رفع تصرف شد

وحید مشایخ روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت : حکم قلع و قمع این میزان اراضی ملی روز گذشته با حضور مسئولان ادارات ذیربط در محدوده روستای کرد محله این شهرستان اجرا شد.
وی افزود : پرونده این فرد متخلف پس از چهارسال در دستگاه قضایی سرانجام با پی گیری های فراوانی که انجام گرفت این میزان زمین بنفع منابع طبیعی بازپس گیری و آزاد شد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کلاردشت گفت : از هفت ماه پیش تاکنون نیز حدود 200 هزار متر زمین متعلق به منابع طبیعی در مناطقی از این شهرستان مانند مازیچال ، رودبارک ، لش سر و کلمه از دست متصرفان باز پس گرفته شد.
مشایخ افزود : امروز بنا به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر عزم جدی تمامی ادارات ذیربط بر حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی در کشور همگرایی خوبی در میان مسئولان با هدف پیشگیری ، مقابله و برخورد با پدیده زمین خواری در این منطقه ایجاد شده به طوری که اگر هرگونه تصرفی به زمین های منابع طبیعی از سوی افراد حقیقی و یا حقوقی صورت گیرد بدون اتلاف وقت برابر قانون با افراد متخلف برخورد کرده و رفع تصرف می شود.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کلاردشت گفت : از یکسال اخیر تاکنون موردی از تصاحب و تجاوز به اراضی ملی دراین منطقه گزارش نشده است و تمام نیروهای یگان حفاظتی به طور شبانه روزی برای صیانت از اراضی ملی در این شهرستان تلاش می کنند.
مشایخ همچنین از مسئولان نهادهای ذیربط خواست تا برای اجرای بموقع احکام قلع و قمع امکانات و تجهیزات لازم را در اختیار این نهاد قراردهند.
حوزه منابع طبیعی کلاردشت دارای 26 هزار هکتار جنگل و 24 هزار هکتار مرتع است.