سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

18 میلیون بازدید از مراکز فرهنگی مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

18 میلیون بازدید از مراکز فرهنگی مازندران

سیف‌الله فرزانه ظهر امروز درباره آخرین وضعیت ورود و خروج مسافر به استان مازندران اظهار داشت: به لحاظ ورود گردشگر در استان مازندران نسبت به سال گذشته از رشد 64 درصدی برخوردار بودیم.

وی میزان گردشگران مقیم در استان مازندران را حدود 13 میلیون نفر اعلام کرد.

دبیر ستاد تسهیلات سفر استان مازندران در ادامه با اشاره به استقبال گردشگران از مجتمع تفریحی نمک‌آبرود، پارک جنگلی نور و میرزاکوچک خان آمل بیان داشت: از این نقطه مهم تفریحی استان مازندران حدود 10 میلیون نفر بازدید کردند.

فرزانه در ادامه به رونق گردشگری دریایی و روستایی در استان مازندران اشاره کرد و گفت: 2 هزار قایق تفریحی و امسال در سطح سواحل استان مازندران در اختیار گردشگران قرار داشت.

این مسئول خاطرنشان کرد: بیش از 3 میلیون نفر در سال جاری از قایق‌های تفریحی در سطح سواحل خزر استان مازندران استفاده کردند.

دبیر ستاد تسهیلات سفر استان مازندران به رونق گردشگری روستایی در مازندران اشاره کرد و بیان داشت: حضور حدود 2 میلیون 500 هزار گردشگر در روستاهای مازندران نیز در نوع خود بی‌نظیر بود.

وی درباره رتبه مازندران به لحاظ ورود گردشگر گفت: به خاطر اینکه موج سوم تعطیلات نوروزی هنوز ادامه دارد در این رابطه هنوز زود است اظهار نظر شود.

فرزانه در پایان گفت: در ایام سفر سال جاری در میزان ورودی‌ها و اقامت استقبال بی‌نظیری داشتیم.