جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

18 بقعه متبرکه آمل میزبان ارادتمندان اهل بیت در جشن ولایت علوی بود - نمایش محتوای خبر

 

 

18 بقعه متبرکه آمل میزبان ارادتمندان اهل بیت در جشن ولایت علوی بود

حجت الاسلام 'رسول علیخانی' عصردوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این برنامه های از سوی این اداره وبا هماهنگی هیات امنا امامزادگان این شهرستان در قالب اجراهای سخنرانی، مولودی خوانی، اهدای جوایز و برنامه های فرهنگی هنری برگزار شده است.

وی افزود: تلاش های انجام شده براین بود تا در راستای ترویج فرهنگ غدیر و فرهنگ علوی در جامعه موثر باشد.

رییس اداره اوقاف وامورخیریه آمل اضافه کرد: خوشبتخانه با برنامه های تدارک دیده شده ، استقبال زائران ومردم شهرستان در مقابرامامزاده های شهرستان درجشن عیدغدیرخم رضایتبخش بوده است.

حجت الاسلام علیخانی، ازواقعه غدیرخم به عنوان تداوم نبوت و اسلام ناب محمدی(ص) یاد کرد وادامه داد: شناسایی تأثیرات زوایای مختلف واقعه غدیر بر جامعه اسلامی باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان این که واقعه غدیرخم همچون چشمه ای است که تا پایان هستی می جوشد و فنایی در آن به وجود نخواهد آمد، گفت: واقعه غدیرخم نقطه تلاقی کاروان رسالت با طلایه ‏داران امامت است که در این راستا ماندگاری و تبیین این واقعه امری ضروری و اساسی است

رییس اداره اوقاف و امورخیریه آمل با اشاره به برنامه های پیش بینی شده از سوی این اداره در قالب دو برنامه عید تا عید در مقابر امامزادگان و بقاع متبرکه شهرستان آمل مطلوب بوده است یادآورشد: برگزار همایش بانوان ولایی، مراسم دعای عرفه، نماز عید قربان، زیارت جامعه کبیره، میلاد امام هادی(ع)، جشن عید سعید غدیر و قربان و برنامه های متنوع فرهنگی مذهبی در این دهه بوده است.

{jcomments off}