سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

17 مرکز از کودکان بی سرپرست در مازندران نگهداری می کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

17 مرکز از کودکان بی سرپرست در مازندران نگهداری می کنند

به گزارش خبرنگار مهر، روح الله ردایی عصر چهارشنبه در بازدید از مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست ساروی گفت: در مرکز شکوفه کودکان از چند روزه تا سه سال نگهداری می شوند و بچه هایی که در این مرکز هستند از بد سرپرست تا بی سرپرست را شامل می شوند.

وی افزود: این کودکان پس از معرفی از طرق گوناگون مورد بررسی قرار می گیرند و پس از دریافت حکم دادگستری  مورد پذیرش این مرکز و سپس با حکم دادگستری و با شرایط خاص تحویل خانواده ها می شود.

ردایی با اشاره به این که ایران سومین کشور جهان  متقاضی فرزند خواندگی است افزود: رواج تک فرزندی، بی فرزندی و بالا رفتن میزان سالمندی در کشور تقاضا برای کفالت کودکان بی سرپرست را بالابرده است.

وی با اشاره به این که کودکان بد سرپرست و بی سرپرست اگر واگذار نشوند و تحت تربیت صحیح قرار نگیرند سرنوشت خوبی نخواهند داشت گفت: قوانین واگذاری این کودکان تغییر و اطلاح شده است.

ردائی گفت: قانون ارث برای این کودکان تغییر کرده است چرا که در گذشته این کودکان از خانواده ها ارث نمی برده اند اما در قانون جدید این امر تغییر کرده است.

مدیرکل بهزیستی استان با اشاره به این که دو کودک را به سرپرستی قبول کرده و یکی از آنان ازدواج کرده است گفت: مردم و کسانی که توانایی پذیرش کودکان بی سرپرست را دارند تشویق به این امر خدا پسندانه باید کرد.

وی از اجرای طرح سرپرستی امین موقت  فرزندان بی سرپرست خبر داد و افزود: در این طرح برای چند ماه یا تا زمانی که خانواده در خواست داشته باشند نگهداری کودکان با حکم دادگستری به آنها سپرده می شود.

وی خواستار نگاه ویژه مسولان به این مراکز شد و افزود : از استاندار مازندران نیز خواستار اختصاص ردیف بودجه ای برای این مراکز در سال 93 هستیم.

ربیع فلاح جلودار استاندار مازندران نیز در پایان بازدید اظهار داشت: یکی از مشکلات  این کودکان بحث حقوقی و واگذاری این کودکان است که از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی با اشاره به اهمیت نگهداری و تربیت این کودکان افزود :همه این بچه ها فرزندارن ما هستند و اگر تربیت اینها جدی گرفته شود و از رها شدن در جامعه نجات  یابند جامعه ما نیز سالمتر و به دور از نابهنجاری و کودکان خیابانی خواهد بود.

استاندار مازندران با اشاره به جدی گرفتن تربیت این کودکان تاکید کرد: آموزش  این کودکان از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی با اشاره به اهمیت این مراکز و توجه بیشتر مسولان به این مراکز افزود: دولت از این مراکز حمایت همه جانبه خواهد کرد اما مشارکت و کمک  خیرین و مردم  در حمایت از این کودکان و مراکز نگهداری باید بیشتر شود.

ربیع فلاح تصریح کرد : استاندار از هرگونه کمک و حمایت خود داری نمیکند و حمایت همه جانبه خود را نیز اعلام می کنیم.

وی با اشاره به این که باید جامعه را عاری از هر گونه مشکل و معضلات تربیتی و نابهنجاری خانوادگی کرد افزود: باید با برنامه های دینی و مذهبی در مسیر تربیت  اسلامی و درست گام برداریم.