سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

17 محفل انس با قرآن کریم در مازندران برپا می شود - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

17 محفل انس با قرآن کریم در مازندران برپا می شود

17 محفل انس با قرآن کریم در مازندران برپا می شود


مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: 17 محفل انس با قرآن کریم با حضور قاری بین المللی از کشور مصر در استان برگزار می شود.

17 محفل انس با قرآن کریم در مازندران برپا می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حجت الاسلام ستار علیزاده روز یکشنبه افزود : استاد احمد شحات احمد لاشین در 17 مکان مذهبی استان به برگزاری محفل انس با قرآن کریم می پردازد.

علیزاده ادامه داد: این محافل از روز سه شنبه هفته جاری برابر با 13 ماه رمضان اغاز و تا یکشنبه 14 تیر ماه (18 رمضان) ادامه دارد.

مدیر کل اوقاف مازندران ادامه داد: این محافل در 13 رمضان در شهرهای بهشهر ،گلوگاه و نکا ، در 14 رمضان در شهرهای بندپی ، سارزی، قائمشهر ، در 15 رمضان در شهرهای جویبار ،آمل و بابل ، در 16 رمضان در شهرهای سرخرود محمود آباد و نور ، در 17 ماه رمضان در شهرهای عباس آباد،رامسر و تنکابن و در 18 رمضان در شهرهای نوشهر و ساری برگزار می شود.

حجت الاسلام علیزاده ادامه داد: در این محافل از تلاوت قاریان، حافظان، گروه های همخوانی قرآن و مدیحه سرایی استفاده خواهد شد و برنامه های متنوع قرآنی شامل مسابقات قرآنی و ... اجرا می شود.

وی با بیان اینکه محفل انس با قرآن کریم به صورت متمرکز استانی آخرین محفلی است که در بقعه امامزاده عباس(ع) ساری برگزار می شود، بیان کرد: با برگزاری محافل قرآنی عطر و بوی کلام خداوند در جامعه جاری می شود.

مدیر کل اوقاف مازندران در پایان افزود: اطلاع رسانی از طریق ادارات اوقاف و امور خیریه شهرستانها انجام و از عموم مردم ولایی و قرآنی استان مازندران برای حضور در این محافل قرانی برای استماع و فیض بردن از کلام وحی الهی دعوت بعمل می آوریم.

وی افزود : یکی از طرح های بزرگ اداره کل اوقاف در سطح بقاع متبرکه طرح ضیافت الهی است که در ایام ماه رمضان برگزار که این طرح در 250 امامزاده و بقعه متبرکه شاخص استان در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه طرح ضیافت الهی همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان در بقاع متبرکه استان آغاز به کار کرد، افزود: با آغاز ماه مبارک رمضان فضای معنوی امامزادگان و بقاع متبرکه مازندران دوچندان شد و مردم با حضور در مراسم های طرح ضیافت الهی با اوقاف همدل و همزبان شدند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران اجرای نیت واقف و برپایی محافل قرآنی را از برنامه های طرح ضیافت الهی در بقاع متبرکه مجری طرح ضیافت الهی دانست و اضافه کرد: مراسم شب احیا در تمامی بقاع متبرکه مجری طرح ضیافت الهی برگزار می شود.

وی با اشاره به برپایی 30 خیمه معرفت در اماکن مذهبی استان، ادامه داد: خیمه های معرفت اوقاف نسبت به دوره و طرح های گذشته کیفی سازی شد و تاکنون استقبال خوبی از سوی علاقه مندان و زائران صورت گرفته است.