جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

16 هکتار زمین از متصرفان در جویبار بازپس گرفته شد - نمایش محتوای خبر

 

 

16 هکتار زمین از متصرفان در جویبار بازپس گرفته شد

فرماندار شهرستان جویبار از بازپس گیری زمین های منابع طبیعی این شهرستان از دست متجاوزین خبرداد و گفت: تاکنون 16 هکتار از این زمین هادر سالجاری بازپس گرفته شد .

16 هکتار زمین از متصرفان در جویبار بازپس گرفته شد

رضا گنجی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود : این میزان زمین تجاوز شده توسط افراد با صدور حکم قضایی منجر به اجرای رای و بازپس گیری شد .
وی از واگذاری زمین های ساحلی برای اجرای طرح ها به سرمایه گذاران در 15 سال اخیر به عنوان یکی از مشکلات شهرستان نام برد و گفت:تعیین تکلیف و مشخص کردن وضعیت این زمین ها بعنوان راهکاری برای برون رفت از این مشکل در دستور کار قرار دارد .
فرماندار جویبار ادامه داد : بیش از 300 هکتار از زمین های ساحلی جویبار به سرمایه گذاران واگذار شد که بعد از گذشت سالها علاوه بر انجام نشدن طرحی ، برخی از این زمین ها به ساخت ویلا اختصاص یافته است .
وی واگذاری زمین های ساحلی به سرمایه گذاران را برای اجرای طرح های صنعتی ، تولیدی و گردشگری اعلام کرد و افزود: به سرانجم نرسیدن این طرح ها نتوانست نویدی برای اشتغالزایی و تولید در شهرستان داشته باشد.
فرماندار جویبار با اشاره به اینکه بخش اعظمی از این زمین ها بدون مطالعه و کارشناسی به سرمایه گذاران واگذار شد ، افزود : پس از انجام بررسی های لازم و ارزیابی تعهد و استقبال سرمایه گذاران ،وضعیت این اراضی مشخص خواهد شد .
وی گفت :در صورت دارا بودن توان و انگیزه سرمایه گذاری ، اراضی در دست افراد برای اجرای طرح در مدت معین باقی می ماند.
گنجی افزود: همچنین می بایست نسبت به خلع ید برای افرادی که بی رغبت برای سرمایه گذاری هستند ، اقدام شود .
جویبار دارای 18 کیلومتر ساحل دریای خزر است که از بکرترین سواحل دریای در مازندران به شمار می روند .