جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

158 هزار رقبه در مازندران ثبت شده است - نمایش محتوای خبر

 

 

158 هزار رقبه در مازندران ثبت شده است

 به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام ستار علیزاده ظهر دوشنبه در شورای معاونان با اشاره به اهمیت اجرای نیات واقفین خیراندیش گفت: یکی از رسالتهای خطیر سازمان اوقاف و امورخیریه نظارت و صیانت و نحوه اجرای صحیح و امینانه نیات واقفین است.

وی افزود: با توجه به وظیفه قانونی و شرعی اوقاف به عنوان متولی موقوفات استان ، ستاد اجرای امینانه نیات واقفین در این استان تشکیل شده این ستاد بصورت مستمر با کمال دقت به اجرای نیات واقفین خیراندیش خواهد پرداخت .

مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به راه اندازی و فعالیت سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه گفت: با راه اندازی و فعالیت این سامانه از سال گذشته ، کنترل ، نظارت ، گزارشگیری ، اطلاع رسانی و نهایت بهره وری بهینه از ظرفیت بالقوه و بالفعل موقوفات و بقاع متبرکه صورت می گیردو این امر مهم گامی بزرگ در جهت اجرای امینانه نیات واقفین خیراندیش است .

حجت الاسلام ابراهیم حیدری معاون فرهنگی اوقاف مازندرا نیز با ما با اشاره به برگزاری مراسم بزرگداشت امامزادگان گفت: همزمان با دهه کرامت 13 همایش بزرگداشت امامزادگان در استان انجام شد.

وی افزود: در این ایام 9 نشست صنفی وقف با حضور طلاب، روحانیان، جامعه دانشگاهی و بازاری برگزار شد.

معاون فرهنگی اوقاف مازندران افزود: در این ایام در 110 بقعه از هیات امناء و خادمین تجلیل بعمل آمد و 28 نمایشگاه فرهنگی در بقاع متبرکه بویژه در امامزادگان طرح میقات الرضا (ع) که در مسیر راه مشهد مقدس قرار دارند برگزار شد.

حیدری ادامه داد: در دهه کرامت بیش از 400 هزار نفر به امامزادگان و بقاع متبرکه مشرف شدند و حدود 173 میلیون ریال از محل فرهنگی بقعه در راستای اجرای برنامه های فرهنگی و مبلغ 105 میلیون ریال از محل اجرای نیات واقفین در این اماکن هزینه شده است .

وی وقوع وقف های جدید در این ایام در استان را هشت مورد و با ارزش بیش از 2 میلیارد و 677 میلیون ریال اعلام کرد.