جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

158 میلیارد ریال برای اشتغالزایی مددجویان امداد مازندران تامین شد - نمایش محتوای خبر

 

 

158 میلیارد ریال برای اشتغالزایی مددجویان امداد مازندران تامین شد

'احمد سعادت'روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: با تامین این اعتبار یکهزار و 647 طرح اشتغالزایی برای مددجویان این نهاد اجرا خواهد شد .

وی ادامه داد : از این میزان اعتبار یکهزار و 344 طرح با 128 میلیارد ریال منابع بانکی و 303 طرح با 30 میلیارد ریال منابع امدادی اجرا می شود .

معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد مازندران گفت: علاوه بر پرداخت تسهیلات مددجویان زیر پوشش این نهاد با معرفی به مراکز کاریابی در شرکت و موسسات زمینه اشتغال آنها فراهم می شود .

وی ادامه داد : از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 200مددجوی کمیته امداد بدین نحو در موسسات ، کارخانه ها و شرکت های مازندران مشغول به کار شدند.

وی با اظهار این که هم اکنون مددجویان با کسب مهارت های تخصصی و دریافت تسهیلات به صورت انفرادی و مجزا در حرفه های مختلف مشغول فعالیت هستند ، افزود : با تشکیل خوشه مشاغل ، تمامی مراحل تولید و عرضه محصولات با تجمیع افراد فعال در قالب یک مجموعه انجام می شود.

سعادت یکی از رویکردهای امداد در خدمت رسانی، توانمندسازی جامعه هدف و کاهش وابستگی آنها به امداد دانست و گفت:

اشتغالزایی مددجویان از طریق پرداخت وام اشتغال و یا معرفی آنها به مراکز کاریابی انجام می شود.

به گفته معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد مازندران گسترش طرح ها ومشاغل متنوع زود بازده ، کم سرمایه , پایدار ودرآمد زا-مدیریت توسعه فعالیتهای اقتصادی مدد جویان را ازجمله اهداف بلند مدت دانست .

46 هزار و 628 طرح از سال 64 در بخش های کشاورزی ، دامپروری ، شیلات ، صنایع دستی ، صنفی و صنعتی برای مددجویان کمیته امداد مازندران اجرا شد .

بر اساس آمارهای رسمی هم اکنون 62 هزار و 11 خانوار با 109 هزار و 943 نفر جمعیت در مازندران مستمری بگیر کمیته امداد امام (ره) هستند.