جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

155 پروژه توزیع برق مازندران به بهره‌برداری می‌رسد - نمایش محتوای خبر

 

 

155 پروژه توزیع برق مازندران به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران از بهره‌برداری 115 پروژه توزیع برق استان با اعتبار 115 میلیارد و 757 میلیون ریال در هفته دولت امسال خبر داد.

155 پروژه توزیع برق مازندران به بهره‌برداری می‌رسد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع برق مازندران، قاسم شهابی از بهره‌برداری 115 پروژه  توزیع برق استان با اعتبار 115 میلیارد و 757میلیون ریال در امورهای توزیع برق استان خبر داد و گفت: اجرای این پروژه‌ها 11 هزار و 628 خانوار شهری و روستایی و 268 روستا را پوشش می‌دهد.

وی افزود: امور توزیع برق جنوب ساری و جنوب بابل با 24 و 28 پروژه بیشترین تعداد پروژه‌ها را به خود اختصاص داده و در سرفصل‌های اعتباری نیز تقویت شبکه و تأمین برق بیشترین سرفصل‌های اعتباری را به خود اختصاص داده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران خاطرنشان کرد: مهم‌ترین این طرح‌ها شامل رینگ خطوط شبکه‌ها، تأمین برق روستاها، تأمین برق مسکن مهر، مرمت و توسعه روستایی، توسعه و احداث شهری، احداث خطوط محوری، چاه‌های کشاورزی، تأمین برق متقاضیان صنعتی، کشاورزی، خانگی و ... است.

این مسؤول از برقدار شدن چهار روستای بالای 10 خانوار مازندران در هفته دولت و یک روستا تا پایان سال خبر داد.

شهابی تصریح کرد: براساس اولویت‌بندی شرکت توانیر مبنی بر برق‌دار کردن روستاهای زیر 20 خانوار و بالای 10 خانوار پنج روستای بدون برق از نعمت برق برخوردار می‌شوند.

وی اظهار کرد: به منظور اشاعه فرهنگ جایگزینی انرژی‌های نو و پاک سه روستا از این چهار روستا به‌وسیله نصب پنل‌های خورشیدی برق‌دار می‌شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران ادامه داد: به همین منظور 4 میلیارد و 827 میلیون ریال اعتبار برای برق‌دار کردن روستاهای بدون برق اختصاص یافت و درصد پیشرفت فیزیکی چهار روستا 100 درصد و یک روستا نیز 50 درصد است که در تلاشیم تا در دهه فجر امسال این روستا نیز برق‌دار شود.

این مسؤول افزود: در حوزه توزیع برق مازندران 2 هزار و 68 روستا از نعمت برق برخوردارند و با برق‌دار شدن این روستاها تعداد روستاهای برخوردار از برق به 2 هزار و 73 می‌رسد.

شهابی گفت: مازندران یک میلیون و 255 هزار مشترک برق دارد که 745 هزار مشترک شهری و 497 هزار  مشترک در روستاها فعالیت دارند و 13 هزار مشترک نیز دیماندی هستند.