رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

151هزار میهمان نوروزی توسط آموزش و پرورش مازندران اسکان یافتند - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

151هزار میهمان نوروزی توسط آموزش و پرورش مازندران اسکان یافتند

151هزار میهمان نوروزی توسط آموزش و پرورش مازندران اسکان یافتند


مدیر کل آموزش و پرورش مازندران گفت: 151هزار و166 میهمان نوروزی در قالب 33هزار 446خانوار امسال توسط این اداره کل در مدارس استان اسکان یافتند.

151هزار میهمان نوروزی توسط آموزش و پرورش مازندران اسکان یافتند

سید علی قاسمی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه 82درصد از میهمانان نوروزی همکاران فرهنگی سراسر کشور بودند افزود: تعداد مسافران نسبت به نوروز سال 1393، 75درصد افزایش یافت.

وی از اختصاص 37پایگاه برای پذیرایی از مسافران در این استان خبر داد و گفت: 420 مدرسه با بیش از سه هزار کلاس درس برای این منظور تجهیز شده بودند.

او اضافه کرد: از مجموع کلاس های پیش بینی شده در چهار گروه درجه بندی شده، 244 کلاس در گروه ویژه و یکهزار و 60 کلاس مجهز بوده و در گروه الف قرارداشت.

رییس اسکان مسافر آموزش و پرورش مازندران با بیان این که این اداره کل آمادگی پذیرش 20 هزار مسافر را در روز داشت، افزود: با توجه به کثرت مسافران نوروزی در این ایام جهت رفاه حال خانواده های محترم، اجازه برپایی چادر در فضای موجود مدارس داده شده بود.

قاسمی زمان پذیرش مسافران نوروزی را از 28اسفند پارسال لغایت 15فروردین امسال اعلام کرد و یاد آور شد: در همین مدت 10 مرکز درمانی و بهداشتی فرهنگیان در شهرستان های این استان به صورت شبانه روزی برای خدمت رسانی به مسافران و گردشگران نوروزی آماده سرویس دهی بودند.

رییس اسکان مسافر آموزش و پرورش مازندران خاطر نشان کرد: اردوگاه های میرزاکوچک خان و شهید چمران رامسر، اردوگاه دانش آموزی بادله، مجتمع آموزشی و رفاهی فرهنگیان خزرآباد و مجتمع رفاهی جوانه ها و اردوگاه های دیگر استان نیز آماده پذیرش مسافران نوروزی بودند.

به گفته وی در تعطیلات نوروز امسال بیشترین اقامت مسافران در شهرهای رامسر , ساری، چالوس و تنکابن بود.

قاسمی با بیان این که یکهزار و 536 نفر از عوامل اجرایی در طرح اسکان نوروزی آموزش و پرورش استان مازندران فعالیت داشتند، افزود: 15 نفر از همکاران اداره کل بر فعالیت های کمیته اسکان فرهنگیان نظارت کردند.

او گفت:ستاد اسکان آموزش و پرورش استان مازندران در سال گذشته بیش از 250 هزار مسافر پذیرش کرد.