رونق تولید ملی | جمعه، ۴ بهمن ۱۳۹۸

150 میلیون یورو اعتبار برای اجرای طرح تصفیه فاضلاب مازندران تخصیص یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

150 میلیون یورو اعتبار برای اجرای طرح تصفیه فاضلاب مازندران تخصیص یافت

ˈ محمدتقی حسین زاده ˈ روز شنبه در جریان بازدید از روند اجرای طرح های عمرانی در دست اقدام در قائمشهر، افزود: با تخصیص این میزان یک میلیون نفر از جمعیت پنج شهر مازندران زیر پوشش طرح تصفیه فاضلاب قرار می گیرند.

وی ادامه داد: ازمحل اعتبارات بانک توسعه اسلامی عملیات اجرایی طرح تصفیه فاضلاب در شهرهای قائمشهر، آمل، تنکابن و محمودآباد و رامسر در آینده نزدیک آغاز می شود.

حسین زاده گقت: علاوه بر اعتبار تخصیص یافته از سوی بانک توسعه اسلامی، از سوی دولت نیز 120 میلیون یورو اعتبار برای اجرای طرح تصفیه فاضلاب در این شهرها تخصیص خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت آبفای مازندران با بیان اینکه تا پایان سال 96 مدول های نخست طرح های تصفیه فاضلاب در شهرهای قائمشهر ، آمل ، تنکابن ، محمودآباد و رامسر به پایان می رسد ، افزود: مطالعات فاز اول و دوم طرح تصفیه فاضلاب در شهرهای بهشهر، فریدونکنار، نور و رویان نیز انجام و در انتظار دریافت ردیف اجرایی خاص برای تامین اعتبار است.

وی افزود: مطالعات فاز اول و دوم طرح های تصفیه فاضلاب در 95 درصد از شهرهای استان تا پایان سال آینده پایان خواهد یافت.

او ادامه داد: به علت بالا بودن سطح آب در شهرهای مازندران برای حفظ محیط زیست و ارتقای سلامت جامعه، اجرای طرح تصفیه فاضلاب در شهرهای این استان لازم و ضروری است.

حسین زاده گفت: عملیات اجرایی طرح تصفیه خانه فاضلاب قائمشهر سال آینده در زمینی به مساحت شش هکتار آغاز خواهد شد که در مدول نخست 24 هزار مترمکعب فاضلاب تصفیه خواهد شد.

وی افزود: برای اجرای طرح تصفیه فاضلاب قائمشهر 496 کیلومتر خطوط فرعی ، 121 کیلومتر خطوط اصلی و چهار کیلومتر خط انتقال احداث می شود.