جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

15 میلیارد ریال زکات در نکا جمع‌آوری شد - نمایش محتوای خبر

 

 

15 میلیارد ریال زکات در نکا جمع‌آوری شد

سیدرضا ساداتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نکا با بیان اینکه مردم خیر و نیکوکار این شهرستان در سال‌جاری 15 میلیارد ریال زکات پرداخت کردند، اظهار داشت: این مقدار زکات جمع‌آوری شده شامل زکات واجب و مستحبی بوده است که از سوی افراد به عنوان زکات به کمیته امداد پرداخت شده است.

وی افزود: زکات جمع‌آوری شده در این مدت در راستای رسیدگی به امور محرومان و اجرای پروژه‌های عام‌المنفعه شامل مسجد، مجتمع فرهنگی، حسینیه، خانه عالم و ... هزینه شده است.

ساداتی ادامه داد: از کل زکات جمع‌آوری شده فوق مبلغ 2 میلیارد و 500 میلیون ریال به پروژه‌های مختلف عمرانی اختصاص یافته است.

وی با تأکید بر لزوم فرهنگ‌سازی در زمینه پرداخت زکات در جامعه خاطرنشان کرد: ظرفیت زکات بسیار بالا است که بر این اساس اگر به این مهم توجه شود در جامعه فقیری وجود نخواهد داشت و همه  به نوعی برخوردار از نعمت می‌شوند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی نکا یادآور شد: در این راستا 9 تن میوه، چهار راس گوسفند، 400 کیلو برنج، چهار تن گندم و جو و بسیاری از مواردی که شامل زکات واجب و مستحبی است، جمع‌آوری شد.

ساداتی یادآور شد: بر اساس دستور رهبر معظم انقلاب، جمع‌آوری زکات باید با محوریت مسجد و امامان جماعت مساجد انجام شود.

ساداتی با تاکید بر نقش ارزنده روحانیون در رابطه با زکات و فرهنگ‌سازی این فریضه مهم الهی بیان داشت: امیدواریم اقشار مختلف جامعه در نهادینه‌سازی فرهنگ غنی سخاوت و بخشندگی به تبعیت از آموزه‌های دینی پیشرو باشند.

این مسئول اظهار داشت: تمام وجوهات دریافتی از محل زکات به علاوه 20 درصد کمک‌های امداد در همان محل و روستا و در قالب پروژه‌های عمرانی هزینه می‌شود.

این مسئول گفت: در تهیه جهیزیه برای افراد مددجو نیز 2 میلیارد و 500 میلیون ریال از این محل زکات پرداخت شده است.

ساداتی افزود: در سال‌جاری فرهنگ‌سازی خوبی درباره پرداخت زکات و کمک به نیازمندان در این شهرستان صورت گرفته که پرداخت زکات در این شهرستان نشان دهنده این امر است.